R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686105 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pojadą dla Ryszarda Szurkowskiego

 

W sobotę szosowe ściganie na Smochowicach
W najbliższą sobotę, 28 września, poznańskie Smochowice będą areną szosowych zmagań kolarskiej młodzieży,mastersów, amatorów spod znaku cyklosportu oraz policjantów. XXI Ogólnopolski Wyścig o Puchar Mariana Więckowskiego zakończy rywalizacja przedszkolaków. Cała impreza ma charakter charytatywny, gdyż zebrane podczas niej środki zostaną przeznaczone na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego.

Marian Więckowski ma ponad 80 lat i w przeszłości był kolarzem. I to znakomitym. W latach pięćdziesiątych XX wieku wygrał aż trzy razy Wyścig Dookoła Polski (Tour de Pologne). Pan Marian całe swe życie poświęcił kolarstwu i teraz też pomaga Czesławowi Langowi w organizacji Nutela Tour de Pologne.

Marian Więckowski będzie w sobotę na Smochowicach. Organizatorzy zaplanowali dziesięć wyścigów. Pierwszy o godzinie 11.30 - rywalizacja chłopców i dziewczyn z klas czwartych i piątych. Ścigać się będą młodziczki i młodzicy, juniorki młodsze i juniorzy młodsi, juniorki i juniorzy. W kolejnych odsłonach sportowej rywalizacji pojawią się mastersi oraz amatorzy cyklosportu.

W ramach imprezy odbędzie się wyścig szosowy policjantek i policjantów o tytuły mistrzów Polski. Patronat nad tym wyścigiem objął prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Kolarską sobotę na Smochowicach zakończą wyścigi przedszkolaków. Zawody zostaną przeprowadzone przez ludzi dobrej woli pod patronatem komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu. Jej wymiar charytatywny sprowadza się do tego, by zebrane podczas nich środki przeznaczyć na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego - polskiego kolarza wszech czasów.

Zapisy w dniu imprezy w biurze zawodów, ul. Sianowska 38 w Poznaniu, od godziny 8 do 12.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL