R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739744 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ludzie znad morza
czuli dziś wiatr w plecy

 

Oborniki się znakomicie pokazały


Daniel Majkowski z Gdyni finiszuje przed Arturem Kozalem z Mosiny.
Fot. Piotr Kurek 

16 kwietnia odbył się I Obornicki Supermaraton Szosowy Kraina Trzech Rzek. Wystartowało w nim prawie 600 osób. Jego uczestnicy zmierzyli się z dwoma dystansami: 180 kilometrów (2 pętle) i 90 km (1 pętla). Było to wielkie święto kolarstwa, w którym zwyciężali: Elżbieta Woźniak ze Szczecina i Daniel Majkowski z Gdynia (Mega) oraz Marta Gogolewska z Wągrowca i Lech Ergang z Poznania (Mini).

Co tu dużo mówić, była to duża impreza szosowa. Zgłosiło się 650 osób z całego kraju, ostatecznie wystartowało prawie 600 osób. Na dystansie Mega ścigało się ponad 112 osób, na Mini - ponad 486.


Każdy startujący otrzymał pamiątkowy medal.
Fot. Piotr Kurek

Kolarze po starcie pojechali z Obornik w stronę miejscowości: Słonawy, Bąblin, Kiszewo, Stobnicę, Stobnicko, by na wysokości wsi Zielonagóra skierować się na północ. Po drodze kolejno mijali: Tarnówko, Młynkowo, Ciążyń, Komarzewo, Hutę. Stąd popedałowali w stronę Ryczywołu przez Gębice, Wyszyny, Bukowiec i Tłukawy. Nie trzeba się było uczyć nazw tych miejscowości, ale warto wiedzieć, że przed finiszem na ulicy Wybudowanie w Obornikach kolarze przejechali jeszcze przez Gorzewo, Ludomy, Lipę i Dąbrówkę Leśną.

Dystans Mini najszybciej pokonał Lech Ergang z Poznania - jego czas 2 godziny 16 minut 10 sekund (średnia prędkośc 39,66 km/h). Drugiego na mecie Krzysztofa Orlika z Poznania wyprzedził o cztery sekundy, trzeci był Artur Mazurek z Konina - 2:18:07.


Bohaterowie imprezy na podium - Elżbieta Wożniak (Szczecin) i Daniel Majkowski (Gdynia) - z burmistrzem Obornik Tomaszem Szramą (z lewej) i wicestarostą obornickim Andrzejem Okpiszem.
Fot. Piotr Kurek

Wśród pań pewnie triumfowała na Mini Marta Gogolewska z Wągrowca przed Małgorzatą Zimnicką (Łask) i Joanną Kucal (Konin).

Jazda na Mega (180 km) była popisem FTI Racing Teamu w składzie Daniel Majkowski (Gdynia) - pierwsze miejsce (04:46:38), Artur Kozal (Mosina) - drugie miejsce (czas gorszy o sekundę od zwycięzcy), Artur Baturo (Murowana Goślina) - trzecie miejsce (3 sekundy starty) i Michała Zbroszczyka (Kamionki) - czwarte miejsce (ten sam czas co trzeci zawodnik).


Violetta Dura-Kolasińska z Poznania dziś zadebiutowała w wyścigu na 90 km i dojechała do mety. Obok niej świetny masters Artur Spławski z Bogdanowa pod Obornikami.
Fot. Piotr Kurek

Trzy najlepsze panie na Mega to Elżbieta Woźniak ze Szczecina przed Gizelą Rakowską i Agnieszką Mielcarek (obie z Poznania).

Startujący chwalili organizatorów - Dariusza Pytlaka i jego kolegów - za ładnę trasę, za piękne medale, za puchary dla najlepszych, za pyszny obiad (schabowy dla każdego) i za deszcz nagród (prawie 100). Ich wartość wyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych i poza talonami na benzynę, koszulkami kolarskimi, krawatami, w puli były aż dwadzieścia cztery zestawy kół szosowych. Takie karbonowe cacka, made by DT4You, otrzymali triumfatorzy na Mega: Elżbieta Woźniak (Szczecin) i Daniel Majkowski (Gdynia). Można zatem powiedzieć, że dziś tym ludziom znad morza sprzyjało szczęście i dmuchał im wiatr w plecy. Wiatr radości, sukcesu i dobrej nagrody. 


Prezentują się jak reprezentacja Polski - amatorzy szosy z Włocławka.
Fot. Piotr Kurek

Nie dziwi zatem, że kolarze-amatorzy, zwolennicy ścigania się na szosie, wyrażali otwarte opinie, że nie wyobrażają sobie, by za rok znów nie spotkać się Obornikach.

                                                                   Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL