R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888501 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Niesłychanie trudne pięć kilometrów

 

Zacięta rywalizacja na trenażerze


Krzysztof Borkowski uzyskał, do tej pory, najlepszy rezultat: 9 minut 27 sekund.
Fot. archiwum Michała Fogta

Elite Race Shimano - w całej Polsce trwa rywalizacja na trenażerach kolarskich. Uczestnicy tej rowerowej zabawy, kobiety i mężczyzni, mają do pokonania  dwa dystanse: prawie 5 km panowie i o całe 1000 metrów krótszy panie.

Jednym z tych miejsc jest salon rowerowy FogtBikes w Zalasewie. – Jesteśmy zaskoczeni, wielce pozytywnie, liczbą chętnych, którzy zgłosili się do  tej rywalizacji. To kilkudziesięciu panów i kilkanaście kobiet. Mężczyzni mają do przejechania trasę 4,7 km. Na początek pedałują w dół, następnie szosa się wypłaszcza, by na ostatnim odcinku mieć ponad 7-procentowe nachylenie. Jest naprawdę co robić, każdy jest zmęczony po pokonaniu, widocznej dla siebie na ekranie komputera, tej drogi - mówi Michał Fogt, właściciel salonu rowerowego w Zalasewie.


Imprezę organizuje Michał Fogt (w środku) ze swymi współpracownikami.

Fot. archiwum Michała Fogta

Pierwszym, który zdecydował się na udział w tej rowerowej zabawie, był Łukasz Stefaniak z Zalasewa. – To dla mieszkańców tej miejscowości i Swarzędza postanowiliśmy zorganizować jedną z imprez Elite Race Shimano 2019 - dodaje Michał Fogt. – Ale odzew był niesamowity, gdyż do tej pory wzięło udział ponad 70 mężczyzn i kilkanaście kobiet. I to z różnych wsi i miast Wielkopolski, między innymi z Obornik i Miłosławia. Wielki finał odbędzie się w sobotę 9 lutego. Pojadą w nim trzy panie i trzej mężczyzni z najlepszymi czasami. W tej chwili są to: Karolina Ruta (11 minut 31 sekund), Kamila Wójcikiewicz (12:45 min.) i Agnieszka Dudzińska-Górka (13:00 min.) oraz Krzysztof Borkowski (9:27 min.). Jakub Najs (9:46 min.) i Piotr Przybył (9:52 min.).

– Przygotujemy jeszcze dłuższą i naprawdę trudną trasę - podkreśla Michał Fogt. 


Wielki finał odbędzie się 9 lutego w salonie rowerowym Fogtbikes w Zalasewie.
Fot. archiwum Michała Fogta

Łukasz Stefaniak jako pierwszy jechał 7 stycznia, ostatnia osoba wsiądzie na trenażer 5 lutego. Jeśli zatem ktoś chciałby jeszcze spróbować swych sił, wystarczy zadzwonić pod numer +48 795 396 690 i zgłosić swój udział.

W sobotę 9 lutego 2019 podczas wielkiego finału, początek o godzinie 12.00, będą losowane wśród wszystkich uczestników rywalizacji Elite Race Shimano nagrody rzeczowe. Ufundował je sponsor główny firma Shimano Polska, jak również lokalni przedsiębiorcy: Sushi Home, Red Fitness Swarzędz, Hotel Nekla, Duolife, Diagnosis Zalasewo i Szpot Sp. z o.o.

I jeszcze jedno: uprzejmie informuję, że zostałem poproszony przez Pana Michała Fogta do poprowadzenia tej imprezy z mikrofonem w ręku, co uczynię z wielką przyjemnością.

                                    Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL