R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41626019 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Święto sportu w słońcu

 

Gminna spartakiada lekkoatletyczna
w Borku Wielkopolskim po raz osiemnasty


Młodzi ludzie z sercem i zaangażowaniem biegali w Borku Wielkopolskim.
Fot. Tomasz Szczepaniak

Biegali, skakali w dal, rzucali piłeczką palantową, rywalizowali w sztafetach. Prawie 300 uczniów szkół uczestniczyło w XVIII Lekkoateltycznej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Gminy Borek Wielkopolski. 

We wtorek 30 maja od godziny 9.40 stadion sportowy w Borku Wielkopolskim tętnił sportowym życiem. Uczniowie szkół gminy Borek Wielkopolski (od czwartej klasy) biegali na dystansach 60, 100, 200, 300, 600 i 1000 metrów, także w sztafetach szwedzkich, skakali w dal i rzucali piłeczką palantową.


Uczniowie wchodzą na zieloną murawę.
Fot. Tomasz Szczepaniak

Była to już dwudziesta pierwsza taka impreza (osiemnasta gminna, trzy na skalę powiatu odbyły się w latach 2014-2016). Po raz pierwszy odbyła się 24 maja 1997 w tym samym miejscu i miała wymiar gminny. Doszło do niej w wyniku inicjatywy obecnego Zespołu Szkół w Borku Wielkopolskim (Krzysztof Baska, Elżbieta Figielek, Artur Paździerski), władz miasta i gminy (Marian Jańczak, Marek Rożek) oraz firmy Mróz (Maria i Wojciech Mrozowie).

I tak rok po roku młodzi ludzie rywalizowali szlachetnie w biegach, skokach i rzutach. Nie inaczej było i w tym roku. Od początku do końca wtorkowe zawody obserwowała Maria Mróz, w młodości lekkoatletka. Przez pięć lat biegała w znanym klubie sportowym LKS Orkan Wielkopolska. – To było kilka dekad temu, a mój rekord życiowy na 100 metrów to 11,8 sek. - mówi żona Wojciecha Mroza.


Artur Paździerski (z lewej) składa meldunek o gotowości młodzieży do sportowej rywalizacji.
Fot. Tomasz Szczepaniak

Nazwisko Mróz od ponad dwudziestu lat kojarzy się z dobrą marką i cyklizmem. W grupie kolarskiej Mróz startowali, między innymi, Piotr Wadecki, Cezary Zamana, Grzegorz Wajs, Dariusz Wojciechowski, Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Mariusz Witecki, Piotr Osiński, Mateusz Taciak, Paweł Cieślik, czy też specjaliści MTB - Wojciech Halejak, Bartosz Banach, Robert Banach, Krzysztof Krzywy.

Prawie półtora roku teamu silna grupa kolarska z Kórnika pozyskała sponsora - firmę Mróz. Nikol Płosaj, Alicja Ratajczak i Viktoria Żegleń mają na koncie wiele indywidualnych sukcesów i drużynowych osiągnięć. I one oraz ich koledzy - Wojciech Bystrzycki i Jan Łamaszewski - zademonstrują swe możliwosci w końcu czerwca tegom roku na szosowych Mistrzostwach Polski w Krokowej i Gdyni.


Biegi szfatetowe były zacięte i emocjonujące.
Fot. Tomasz Szczepaniak

I o ile o dawnych i spodziewanych sukcesach kolarzy i kolarek sponsorowanych przez firmę Mróz mówi się w wymiarze ogólnopolskim, to zaangażowanie Marii i Wojciecha Mrozów w lekkoatletyczne zmagania uczniów gminy Borek ma lokalny wymiar. Wiedzą o tym miejscowi, mniej się o tym mówi dalej od krainy gospodarności, jaką jest Borek Wielkopolski.

Skrzyżowanie inicjatywy Krzysztofa Baski (nieżyjącego od prawie dwóch lat dyrektora Zespołu Szkół w Borku Wielkopolskim, pałeczkę po nim przejęła Elżbieta Figielek), zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego (Artura Paździerskiego i jego koleżanek i kolegów), miłość do l.a. i pieniądze Państwa Mrozów dają od dwudziestu jeden lat młodym ludziom możliowść uczestnictwa w dużej imprezie sportowej.


Marek Rożek - burmistrz miasta Borek Wielkopolski oraz Maria i Wojciech Mrozowie.
Fot. Tomasz Szczepaniak

Tak też było i w tym roku, gdy uczniowie przez kilka godzin biegali, skakali i rzucali. Święto sportu odbywało się w słońcu, a jego uczestnicy walczyli fair play, wykazując swą energię i spontaniczność.

                                         Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL