R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338243 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Słoneczny początek sezonu

 

90 osób ścigało się w Wągrowcu
na rowerach górskich i przełajowych


Początek wyścigu mężczyzn na rowerach górskich.
Fot. Ewa Hermann

Dziewięćdziesiąt osób, nie tylko z naszego regionu, ścigało się dziś w Wągrowcu podczas pierwszej w tym roku imprezie cyklu CycloCross Wielkopolska 2018. Pogoda sprzyjała startującym, około godziny 12 fanom kolarstwa przełajowego zaświeciło słońce. Ci wszyscy, którzy zjawili się w niedzielę 4 lutego na ulicy Jeziornej 16 (ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy Wielspin), nie żałowali udziału w sympatycznym ściganiu.

Zawody miały trzy odsłony. W pierwszym wyścigu, na rowerach górskich, wystartowały aż 44 osoby. Już na pierwszym okrążeniu uformowała się kilkuosobowa czołówka: Szymon Matuszak (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), Mateusz Lewandowski (Real 64-sto), Piotr Przybył (Biedrusko Jakś Bud), Miłosz Czechowicz (UKS Sportowiec Piła), Jakub Antkowiak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) oraz Miłosz Wojciechowski (UKS Sportowiec Piła).

Na drugiej rundzie wykrystalizowała się trzyosobowa grupa (Lewandowski, Czechowicz i Matuszak), która stale zwiększała przewagę nad rywalami i na metę dojechała w takiej właśnie kolejności.


Miłosz Czechowicz i Szymon Matuszak na czele wyścigu MTB.
Fot. Ewa Hermann

W tym wyścigu wzięli udział zawodnicy z Piły, Konina, Poznania, Wrześni, Wągrowca, Środy Wielkopolskiej, Bydgoszczy Murowanej Gośliny, Owińsk, Starej Łubianki, Podstolic, Debrzna, Solca Wlkp., Kcyni, Barcina, Kiszkowa, Trzcianki, Gniezna, Śremu, Zalasewa, Skórzewa, Szamotuł i Kiekrza.

Warto zwrócić uwagę, że swe możliwości na niełatwej trasie pokazali młodzi zawodnicy urodzeni w roku 2000 i młodsi: Maciej Łopatka, Miłosz Wojciechowski, Patryk Wilkosz, Kacper Kwiatkowski, Mikołaj Czechowicz, Miłosz Miechowiecki i Miłosz Piechocki.


Maciej Połatyński (z lewej) i Bartosz Sierżant do końca walczyli o zwycięstwo w wyścigu juniorów.
Fot. Piotr Kurek

W drugim wyścigu wzięło udział trzynaście pań (na rowerach przełajowych i górskich) oraz pięciu juniorów. Marta Gogolewska (Merx Team) wygrała pewnie rywalizacją na bicyklach MTB przed Klaudią Janik (Bieniasz Rowerownia Team) i Kingą Styczyńską (Colex Racing Team). Jazdę na przełajówkach bezbłędnie opanowała Małgorzata Gogolewska (Gogol MTB Team) i ona triumfowała w tej kategoii. Wśród juniorów zwycieżył Maciej Połatyński (Strefa Rowerowa) przed Bartoszem Sierżąntem i Jakubem Binkowskim (obaj KS Stomil Poznań).

Ostatnią odsłoną ładnych rowerowych zmagań na terenie ośrodka Wielspin i przyległym terenie nad Jeziorem Durowskim był wyścig mężczyzn na przełajówkach. Stanęło ich na starcie aż 28. Od początku bardzo szybko pedalował Artur Małkowski z Kobylnicy (rocznika 1999). Po pierwszym okrążeniu miał 4 sekundy przewagi nad Adamem Deską ze Środy Wielkopolskiej, na mecie ta różnica wyniosła 34 sekundy. Trzeci w elicie był Sebastian Torzewski z Bydgoszczy.


Wojciech Gogolewski, Dawid Łuczak, Marta Gogolewska, Małgorzata Gogolewska. Sławomir Urbański i Krzysztof Poszwa.
Fot. Piotr Kurek

Rywalizację mastersów pewnie wygrał Jacek Torzewski z Bydgoszczy przewd Mariuszem Jurkiewiczem z Inowrocławia i Jakubem Gasztkowskim z Konina.

Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami Wągrowca, uhonorowanymi przez bumistrza miasta Krzysztofa Poszwę, okazali się: Marta Gogolewska (MTB), Małgorzata Gogolewska (przełaj), Dawid Łuczak (MTB) i Sławomir Urbański (przełaj).


Młoda kolarska wiara z Piły.
Fot. Piotr Kurek

Zawodami w Wągrowcu tak na dobrą sprawę został zainaugurowany sezon kolarski 2018 w Wielkopolsce. Wypadło to nadspodziewanie dobrze, biorąc pod uwagę dobrą frekwencję i dużo nowych twarzy w sportowej rywalizacji.

Za dwa tygodnie, 18 lutego, druga odsłona cyklu CycloCross Wielkpolska 2018 - tym razem w Poznaniu. Będzie się działo na terenie ośrodka TKKF, gdzie odbędą się zawody.

                                                       Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL