R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632327 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zamarł nasz kolarski świat

 

Jutro w Wolsztynie miał być wielki finał
cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020


Joanna Balawajder (z lewej), Piotr Kurek i Adrianna Nowak. Chodzież, 11 października 2020.
Fot. archiwum Adrianny Nowak

Zamarł nasz kolarski świat. Nie ten odległy - światowy, a ten nam najbliższy: krajowy. Dziś i jutro w różnych miejscach Polski miały się odbyć ważne zawody rowerowe, kończące sezon szosowego ścigana i tego także w maratonach MTB. W niedzielę 18 października w Wolsztynie miał się odbyć wielki finał cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric...


Nie trzeba specjalnie przypominać tych dni w połowie marca tego roku, gdy wieść o pandemii koronawirusa sparaliżowała przygotowania do sezonu kolarskiego 2020. Organizatorzy imprez stanęli przed niełatwymi wyzwaniami, by w zaistniałej sytuacji ratować kalendarz zawodów i przeprowadzić je wówczas, gdy to będzie już możliwe.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020 ruszył nie 29 marca, jak pierwotnie planowano, a  2 sierpnia. Pierwsza impreza tego prestiżowego cyklu odbyła się w Trzebani pod Lesznem. Pomocy organizacyjnej Joannie Balawajder, głównej koordynatorce cyklu już od czterech lat, udzielił Wojciech Mizuro i jego koledzy z leszczyńskiego teamu REAL 64-sto. Panie i panowie ścigali się w Wielkopolsce, ale teren był pagórkowaty i dał się w znaki nawet najlepszym. W rywalizacji elity mężczyzn triumfował Filip Helta, jeden z najlepszych zawodników cross country w Polsce, reprezentant Polski.

Kolejna edycja "Kaczmarka" odbyła się w końcu sierpnia w Sulechowie i została z konieczności podzielona na dwa dni: w sobotę 29 ścigali się amatorzy (panie i panowie) na trasie Mini, w niedzielę 30 ci z Mega. Przyjechał na te zawody i wystartował Marek Konwa, ale nie dał rady Mariuszowi Gilowi, który na finiszu zachował najwięcej sił i zwycięsko przejechał linię mety.


Start maratonu MTB w Żarach. 27 września 2020.
Fot. FOTOMTB.pl


Trzebania, Sulechów, Nowa Sól, Żary, Krosno Odrzańskie i Chodzież. Te sześć maratonów "Kaczmarka" odbyło się w tym roku, od 2 sierpnia do 11 października. Siódmy - wielki finał - miał się odbyć jutro (18 października) w Wolsztynie. Niestety, powiat wolsztyński znalazł się w czerwonej strefie pandemii koronawirusa i trzeba było tradycyjne zakończenie sezonu organizowane przez firmę Kaczmarek Electric odwołać.

Średnia frekwencja w tym roku wynosiła w granicach 330 osób. Są w tym gronie osoby, które uczestniczyły we wszystkich sześciu imprezach. Wszystkie one zasługują na publiczne wyróżnienie. To tylko dwie panie: Anna Bober (nr startowy 148) i Agnieszka Mierkiewicz (366) ścigały się na trasach Mini. Wśród mężczyzn komplet startów na krótszym z dystansów zaliczyli: Łukasz Zielony (207), Dawid Romać (388), Wojciech Galek (296), Bartosz Weretko (403), Hubert Bojanowski (1), Wojtek Batorski (406), Mateusz Gurzonek (276), Bartłomiej Koleśnik (77), Krystian Czapla (101), Daniel Miciniowski (123), Zbigniew Galek (316), Michał Peksa (180), Paweł Dmowski (421), Krzysztof Orman (138), Maciej Babiarz (286), Robert Drozdowski (352), Łukasz Biedrzycki (326), Krzysztof Czerwiński (250), Edward Grzelak (94), Artur Wojciechowski (152), Marek Jaros (116), Adam Rotko (347), Grzegorz Nowosad (35), Bartosz Frank (375) i Mikołaj Serednicki (417).  

Na Mega we wszystkich sześciu maratonach MTB startowali: Wojciech Banasik (70), Janusz Put (26), Mirosław Bejnar (247), Marcin Zając (192), Jan Więdłocha (262), Mariusz Chyła (321), Tomasz Kaczmarek (214) i Kacper Fiszer (320). Żadna z pań nie zaliczyła wszystkich imprez na dłuższym dystansie.

Joanna Balawajder miała w tym roku więcej pracy niż przed laty przy organizacji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, gdyż trzeba było bardzo elastycznie reagować na sytuację społeczno-epidemiologiczną. W sprawnym przeprowadzeniu sześciu zawodów pomagał jej zespół ludzi: Olga Horeluk (biuro zawodów), Adrianna Nowak (stoisko sprzedażowe, dekoracje), Mateusz Pauch (obsługa techniczna, nagłośnienie), Mateusz Ceglarek (obsługa techniczna, bufety) oraz Fryderyk Mróz i Piotr Wachowski (obaj obsługa techniczna).


Filip Jeleniewski na prowadzeniu. Chodzież, 11 października 2020.
Fot. FOTOMTB.pl


Od Trzebani do Chodzieży ekipa "Kaczmarka" miała silne wsparcie samorządowe: burmistrzowie miast - Wojciech Sołtys (Sulechów), Danuta Madej (Żary), Marek Cebula (Krosno Odrzańskie), Jacek Gursz (Chodzież) i prezydent Nowej Soli Jacek Milewski nie tylko byli obecni na dekoracji najlepszych zawodniczek i zawodników, ale i swą życzliowścią przyczynili się do przeprowadzenia po raz jedenasty prestiżowego cyklu maratonów MTB w Polsce.

W znakowaniu tras pomagali: Wojciech Mizuro i jego ludzie (Trzebania), fani rowerów i biegania (Sulechów), członkowie UKS Nowa Sól z prezesem Rafałem Nowakiem na czele, entuzjaści sportu i rekreacji (Żary, Krosno Odrzańskie i Chodzież).

Poziom sportowy wyznaczali: Barbara Borowiecka - mistrzyni Polski w maratonie MTB wygrała aż cztery wyścigi (Nowa Sól, Żary, Krosno Odrzańskie, Chodzież), Mariusz Gil, Marek Konwa, Andrzej Kaiser, Piotr Konwa, Grzegorz Grabarek, Kacper Fiszer, Filip Jeleniewski, Bartosz Kołodziejczyk i inni. Michał Glanz z Warszawy zadebiutował w "Kaczmarku" 12 września w Nowej Soli, dwa tygodnie później wygrał rywalizację elity mężczyzn w Żarach, finiszował też na dobrych miejscach w Krośnie Odrzańskim i Chodzieży.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020. Jutro nie będzie wielkiego finału cyklu w Wolsztynie. Ci, którzy w tym roku w nim startowali, na pewno dobrze go zapamiętają. A więc miejsca rywalizacji, wysoki poziom sportowy, dobrą organizację zawodów, pożywny catering i gościa z mikrofonem, który od sierpnia do października był blisko kolarskiej wiary.

Włożyłem sporo serca i wiedzy, by pasjonaci MTB  z całej Polski czuli się dobrze na imprezach "Kaczmarka", by je polubili i by zechcieli w przyszłości znów w nich z entuzjazmem uczestniczyć.

                                   Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL