R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739230 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Najszybszy wyścig w Polsce?

 

Jutro czołowi kolarze elity jadą
123 km na torze samochodowym "Poznań"Około 120 kolarzy stanie jutro na starcie kryterium (Grand Prix Prinzear), które odbędzie się na torze samochodowym "Poznań". To czołowi zawodnicy polskiej elity, utalentowani orlicy, znani mastersi oraz szosowcy z Niemiec. Zapowiada się szybkie ściganie. Z numerem 1 pojedzie Michał Paluta, szosowy mistrz Polski z roku 2019.  


Formuła wyścigu sprowadza się do tego, że startujący będą mieli do pokonania 30 rund, czyli 123 kilometry. Trzej pierwsi zawodnicy otrzymają nagrody finansowe w wysokości 2000, 1500 i 1000 złotych. Sponsor imprezy, firma Prinzwear, funduje także premie finansowe w wysokości 100 euro za zajęcie pierwszego miejsca na lotnych premiach: będzie ich aż pięć - po 5., 10., 15., 20., 25 okrążeniu. Aby ją jednak otrzymać, trzeba ukończyć wyścig.

– Moim zamysłem jest, by czołowym polskim kolarzom dać szansę sprawdzenia swych sił na kilkanaście dni przed mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym, które odbędą się w czerwcu w Kartuzach - mówi Dawid Wawrzyniak z Prinzwear. I dodaje: – Tor samochodowy "Poznań" idealnie się nadaje do przeprowadzenia takiej próby, wyścigu szosowego w formie kryterium.

Wyścig rozpocznie się o godzinie 18.00, poprzedzi go prezentacja ekip i kolarzy.  

Zgłoszenia zostały wysłane do wszystkich polskich czołowych ekip kolarskich. Pojawią się licznie zawodnicy ekipy HRE Mazowsze Serce Polski (w jej barwach jeździ Adrian Kurek, mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego z roku 2017), Tarnovia Tarnowo Podgórne też wystartuje na poznańskim torze samochodowym. Licznie zapowiadają swój udział kolarze z Niemiec. Rękawicę rywalizacji z elitą polskiej szosy podejmie prawie 50 mastersów.

– To ma być wielkie święto kolarstwa, jego promocja. Zamierzamy przeprowadzić profesjonalną transmisję z tego wydarzenia na kanale You Tube i na Facebooku, by czerwcowy wyścig, zgłoszony oficjalnie do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego, można było obejrzeć na całym świecie - podkreśła Dawid Wawrzyniak.

Kibice mile widziani, wstęp wolny.

                               Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL