R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826857 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Michałki 2020 - nie odbędą się!

 

Trudna decyzja Tomasza Kaczmarka


Ten plakat zachęcał przed rokiem do startu w Michałkach 2019. W tym roku takiego nie będzie.

Michałki 2020 - nie odbędą się! Poinformował o tym dzisiaj, we wtorek 29 lipca, na Facebooku Tomasz Kaczmarek - główny organizator imprezy. Poniżej treść jego oświadczenia oraz kilka akapitów autora Wielkopolskiego Rowerowania na na temat najstarszego maratonu MTB w naszym regionie.

"Zapowiadając Michałki 2020, pisałem o wielu zmianach. Rzeczywistość nas przerosła i nie mamy dobrych wiadomości. Michałki 2020 nie odbędę się. W obecnej sytuacji nie da się zorganizować Michałków jakie znacie. Dla miłośników i ciekawych nowej trasy, postaramy się do września ostatecznie oznakować trasę, aby można było z nią się zmierzyć w każdej chwili. Jeśli będziemy planować jakiś nieformalny przejazd, podamy tę wiadomość w sieci.

Przepraszam zawiedzionych i poczekajmy na lepsze czasy.

Tomasz Kaczmarek"

xxxxx

Zamiast komentarza

Informacja jest krótka, rzeczowa i, niestety, niedobra dla fanów Michałków, najstarszego maratonu MTB w Wielkopolsce. Jego pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2004 roku. W każdym kolejnym roku Tomasz Kaczmarek - lekarz, społecznik i wielki fan dwóch kółek - skupiał wokół siebie ludzi dobrej woli, by zawody się odbyły, by miały dobrą frekwencję, wartościowe nagrody. I by miały ten niepowtarzalny klimat.

Tomasz Kaczmarek zasłużył latami swej społecznej pracy na wielki szacunek środowiska i winien być, już dawno, nagrodzony przez władze za prawie dwadzieścia lat organizacji Michałków (pierwsze trzy w latach 2001-2003 odbywały się w Dębogórze jako zawody cross country).

Przez dziewiętnaście tych lat, od samego początku - od roku 2001, byłem rok w rok z Michałkami: Tomaszem Kaczmarkiem i jego rodziną oraz ich organizatorami, zawodnikami, kibicami i miejscową władzą. Przez prawie dwie dekady z mikrofonem w ręku moderowałem te zawody. Dziś wypada mi napisać ze smutkiem, że w tym roku się nie odbędą. Głowa do góry Panie Tomku!

          Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL