R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739932 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sezon znaczony sukcesami

 

Euro Bike Kaczmarek Electric Team oficjalnie
podsumował swój dwunasty sezon startowy


"Eurobajki" spotkały się w piątek w "Lagunie" nad Jeziorem Maltańskim.
Fot. Piotr Kurek

Podtrzymując tradycję uroczystych spotkań podsumowujących miniony rok wspólnych treningów i wyścigów, zawodniczki i zawodnicy ekipy Piotra Pawlaka zebrali się w piątek wieczorem w Poznaniu, by uczcić sukcesy kolarskie roku 2018. Szef "Eurobajków" przedstawił zaproszonym gościom i kolegom prezentację opisującą liczne w minionym sezonie zwycięstwa i osiągnięcia drużyny. Na spotkaniu nie zabrakło także wieloletnich, serdecznych przyjaciół zespołu.

Euro Bike Kaczmarek Electric Team podtrzymał w tym roku dobrą passę, dzięki której na półkę z trofeami kolarskimi drużyny trafił ponownie puchar za zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji zespołowej w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Piotr Pawlak w sposób szczególny podziękował zawodnikom, którzy mieli największy wkład w zdobycie najwyższej wśród teamów liczby punktów, w tym przede wszystkim Magdalenie Sadłeckiej, Małgorzacie Zellner i Zuzannie Madaj, Mariuszowi Gilowi, Andrzejowi Kaiserowi, Bartoszowi Kołodziejczykowi, Arturowi Małkowskiemu, Bartoszowi Jetonowi, Zbigniewowi Górskiemu i Błażejowi Surowcowi.


Cezary Kaczmarek, Urszula Kaczmarek i Piotr Pawlak. Poznań, 14 grudnia 2018.
Fot. Piotr Kurek

Ekipa "Eurobajków" w roku 2018 liczyła około 40 osób. Są w niej seniorzy rowerów i kolarstwa, jak choćby Ryszard Pawlak, Andrzej Kaczmarek (trzy razy jechał w Wyścigu Pokoju, wspomagając Ryszarda Szurkowskiego w jego drodze do zwycięstw na trasie Warszawa-Berlin-Praga), Bogdan Kobus czy też Kazimierz Gogolewski. Nie brakuje utalentowanej młodzieży, z której to grupy wyróżnia się sukcesami w przełajach Artur Małkowski.

Roman Kołodziejczyk z Chodzieży jest postacią rozpoznawalną w polskim środowisku MTB. W piątek w restauracji "Laguna" mówił jednak nie o rowerach, a swej innej pasji: biegowych maratonach. Startował przed laty w Holandii, gdzie uzyskał czas 2 godziny 47 minut. W następnym starcie w Paryżu pobił swój rekord życiowy o minutę. W październiku tego roku poleciał do USA, pobiegł życiówkę w Chicago - jego czas 2:42:53.


Andrzej Kaiser i Mariusz Gil - liderzy teamu Piotra Pawlaka.
Fot. Piotr Kurek

W przyszłym sezonie priorytetem sportowym dla "Eurobajków" będzie udział w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Jego terminarz został przedstawiony podczas piątkowego spotkania. Imprez będzie dziesięć, wypada Dziwiszów - w jego miejsce pojawi się Lubomierz (znany z kręcenia filmu "Sami swoi"). Po raz drugi ekipa wystartuje w "Epickiej czwórce", wieloetapowym wyścigu MTB w okolicach Bielawy.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2019

6 kwietnia (sobota) - Rydzyna
28 kwietnia (niedziela) - Zielona Góra
12 maja (niedziela) - Sulechów
26 maja (niedziela) - Krosno Odrzańskie
9 czerwca (niedziela) - Lubomierz
30 czerwca (niedziela) - Jakubów koło Głogowa
1 września (niedziela) - Bolesławiec
15 września (niedziela) - Nowa Sól
29 września (niedziela) - Żary
5 października (sobota) - Wolsztyn

Epicka Czwórka 2019
(Kaczmarek Electric MTB & Strefa MTB Sudety)

14-17 sierpnia

W piątkowym spotkaniu uczestniczyli Urszula i Cezary Kaczmarkowie, skuteczni ludzie biznesu, którzy kilka lat temu postanowili nadać rozgłos swej firmie poprzez organizację maratonów MTB. Nie przyjechali z pustymi rękoma: każdy z uczestników spotkania otrzymał praktyczny upominek. Nie zabrakło także Joanny Balawajder, koordynatorki od roku 2017 cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric.


Dariusz Bejm (od lewej), Roman Kołodziejczyk, Bartosz Kołodziejczyk, Roman Grzemski i Andrzej Jaroszonek.
Fot. Piotr Kurek

"Eurobajki" (wcześniej Corratec Team) już dwanaście lat są widoczni podczas imprez kolarskich w Polsce. Wygrali wiele razy drużynowo największe cykle maratonów MTB. Mają sprawdzone metody treningowe, wyjazdów na zawody i zgrupowania zagraniczne. Trzon zespołu od lat jest praktycznie niezmienny i przez sukcesy sprawdzony.

W nadchodzący sezon wchodzą z nadzieją i optymizmem. Już 12-13 stycznia 2019 czołówka teamu pojawi się na 82. Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które odbędą się w Strzelcach Krajeńskich. Później pojadą na dwa zgrupowania do hiszpańskiego LLoret de Mar, a od kwietnia będą widoczni podczas maratonowej rywalizacji w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric.

                                     Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL