Dumnie nosi koszulkę Fortuny

Waldemar Banasiński z Kielc
kolarskim wicemistrzem świata!

Waldemar Banasiński (z lewej) na podium mistrzostw świata w Belgii.

Na trasie w okolicach belgijskiego Mol odbyły się na przełomie listopada i grudnia kolarskie mistrzostwa świata mastersów w przełajach. Wicemistrzowski tytuł wywalczył kielczanin Waldemar Banasiński w kategorii 65-69 lat. Po swój sukces jechał dokładnie 30 minut.

Reprezentujący Browar Fortuna z Miłosławia Banasiński jechał bardzo aktywnie i w stawce 18 zawodników dał się wyprzedzić jedynie zawodnikowi z Anglii. Brązowy medal na trudnej technicznie trasie wywalczył zawodnik z Niemiec.

– Jestem bardzo zadowolony. Trasa była piekielnie trudna z licznymi podbiegami. Miałem dobrze przygotowany rower i ominęły mnie przykre niespodzianki. Rok temu na tej trasie byłem trzeci, teraz mam srebrny medal. Jest więc postęp – cieszy się kielecki cyklista, który z dumą startuje na wszystkich imprezach kolarskich w koszulce z napisem Fortuna.

– To nazwa wielkopolskiego browaru z Miłosławia. Reprezentuję go na zawodach w Polsce i poza jej granicami. Prezesa firmy Krzysztofa Panka znam długie lata, z czasów, gdy pracował on w Browarze Kielce. Przez ten okres zdobyłem wiele pucharów, odniosłem wiele sukcesów i tak sobie głośno myślę, że w podzięce za wsparcie i sponsoring przekażę część swych trofeów do Miłosławia właśnie – podkreśla 65-latek.

Waldemar Banasiński był jedynym Polakiem, który w tych mistrzostwach stanął na podium. – Pojechałem do Belgii z innymi kolarzami z naszego kraju. W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować Markowi Boneckiemu ze Zbąszynka i Rafałowi Chmielowi ze Strzelec Krajeńskich (zajęli oni 15. miejsca w swych kategoriach wiekowych) oraz ich przyjaciołom (Adamowi Kionie, Arkowi Ostojskiemu, Mariuszowi Piątkowi i Tomaszowi Błyskoniowi) za pomoc, doping i dobre serce. Czułem w Mol, że jesteśmy jedną wielką polską rodziną kolarską - wyraźnie podkreśla.

Waldemar Banasiński, kolarz z Kielec, ale w koszulce Fortuny, pojawi się na zawodach w Wielkopolsce jeszcze w tym roku, w końcu grudnia we Włoszakowicach na imprezie przełajowej. A w czerwcu 2019 bankowo będzie obecny na tradycyjnym rajdzie rowerowym, który co roku organizuje w Miłosławiu Browar Fortuna i jej prezes Krzysztof Panek - wielki fan dwóch kółek i górskiego biegania.

Kolarz z Kielc (rocznik 1953) ma na swym koncie aż 21. tytułów mistrza Polski w kolarstwie przełajowym. Pierwszy z nich zdobył jako masters w wieku 39 lat. – W styczniu przyszłego roku wystartuję w 82. Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które odbędą się w Strzelcach Krajeńskich. Pojadę tam na całego, mając świadomość, że w tym mieście mam przyjaciół: Rafała Chmiela, Adama Kionę, Arka Ostojskiego i jeszcze innych entuzjastów rowerów - mówi kielczanin spod znaku miłosławskiej Fortuny.