R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739922 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Magda Sadłecka i Mariusz Kozak
w rolach głównych w Połczynie-Zdroju

 

Druga edycja Pucharu Polski w Maratonach MTB


Zawodnicy ekipy JBG-2 zajęli pięć pierwszych miejsc w Połczynie-Zdroju: (od lewej) Wojciech Halejak - drugie miejsce, Adrian Brzózka - 4. miejsce, Mariusz Kozak - zwycięzca, burmistrz Połczyna-Zdroju Barbara Nowak, Mariusz Michałek - 3. miejsce i Patryk Piasecki - 5. miejsce.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj w Połczynie-Zdroju odbyła się się druga edycja Pucharu Polski i MTB Maraton Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy. Ponad 200 kobiet i mężczyzn rywalizowało na trzech dystansach: Giga (95 km), Mega (65 km) i Mini (38 km). Na najdłuższej trasie ścigali się zawodnicy i dwie panie w ramach Pucharu Polski, triumfowali Magda Sadłecka (Warszawa) i Mariusz Kozak (JGB-2 Professional MTB Team).


Początek jazdy na dystansie Giga, 95 kilometrów.
Fot. Piotr Kurek

– Jako mieszkaniec Połczyna-Zdroju cieszę się bardzo, że jedna z edycji Pucharu Polski w maratonie MTB odbyła się w moim mieście - mówi Andrzej Maziarz, pasjonat kolarstwa górskiego i jego animator. – Wspólnie z Wojciechem Gogolewskim i władzami Połczyna-Zdroju od kilku już lat organizujemy imprezy kolarstwa górskiego: zawody XC i maratony MTB. Dzisiaj, 3 maja, przeprowadziliśmy udaną imprezę, z udziałem najlepszych kolarzy górskich naszego kraju - cieszył się bardzo Andrzej Maziarz.


Tędy jechali dziś maratończycy MTB.

Fot. Piotr Kurek

Dystans Giga liczył 95 kilometrów. Bohaterem imprezy był Mariusz Kozak (JBG-2), który oderwał się od kolegów z ekipy i rywali na 5 kilometrze i przez 90 kilometrów samotnie jechał po bardzo efektowne zwycięstwo. Półtorej minuty po nim linię mety minęli jego koledzy z JBG-2: Wojciech Halejak był drugi, trzeci - Mariusz Michałek, czwarty - Adrian Brzózka, piąty - Patryk Piasecki.


Oni rywalizowali na dystansie Giga w kategorii M4: od lewej Piotr Wojdyło (Piła), Mariusz Sadowski (Gorzów Wielkopolski) i Paweł Szczesny (Połczyn-Zdrój, jeden ze sponsorów imprezy). Z lewej burmistrz Połczyna-Zdroju Barbara Nowak, z prawej Andrzej Maziarz - animtor kolarstwa górskiego w Szwajcarii Połczyńskiej.
Fot. Piotr Kurek

Mówiąc w wielkim skrócie, na pięknych terenach Szwajcarii Połczyńskiej ekipa JBG-2 zademonstrowała w majowym słońcu niesamowitą dominację w maratonach MTB. Szósty był Paweł Kowalkowski (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), siódmy - Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric MTB), ósmy - Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra), dziewiąty - Radosław Rękawek (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), dziesiąty - Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo DEMA Politechnika Wrocławska).


Tylko dwie panie wystartowały w Pucharze Polski. Z lewej Kamila Płoszyca, z prawej Magda Sadłecka.
Fot. Piotr Kurek

W Pucharze Polski wystartowały dwie panie. Triumfowała Magdalena Sadłecka, druga była Kamilia Płoszyca (niestowaryszona).


Na dystansie Mega triumfowali Piotr Rzeszutek (Hotel Cztery Brzozy) i jego siostra Zofia Rzeszutek (Baszta Bytów), na Mini - Marek Strug (Colex Racing Team) i Dominika Borkowska (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Jazdę na Giga ukończyło 39 startujących , na Mega - 84 osoby , na Mini - 78 kobiet i mężczyzn.

x Zwycięzca na dystansie Giga Mariusz Kozak (rocznik 1992) jechał po swój sukces 3 godziny 37 minut 26 sekund. Drugiego na mecie Wojciecha Halejaka wyprzedził o 1 minutę 25 sekund. Obaj zawodnicy zasilili w tym roku JBG-2 Professional MTB Team.

x Pięcioosobowa ekipa JBG-2 była zaskoczona, że przyszło jej trudzić się w tak malowniczej scenerii, pełnej jarów i trudnych podjazdów i zjazdów. Taką opinię za linią mety wyrazili Mariusz Kozak, Wojciech Halejak i Adrian Brzózka.

x Wszyscy, którzy ukończyli jazdę na Giga, zasłużyli na pełna słowa uznania. Daria Kasztarynda z Chodzieży (absolwentka poznańskiej AWF) jest amatorem i pokonała dystans Giga. Zajęło jej to 5:36:44. Poza Magdą Sadłecką i Kamilą Ploszycą była trzecią pania, która ukończyła mordercze (nie bójmy się tego słowa) 95 kilometrów.

x Najliczniejszą ekipą była drużyna Baszty Bytów. Startowali juniorzy młodsi, mastersi i weterani jak Edward Natkaniec. W sumie było to kilkanaście osób z klubu, w którym jako młody człowiek przygodę z kolarstwem rozpoczynał Czesław Lang - wicemistrz olimpijski z Moskwy, obecnie główny organizator imprez kolarskich w Polsce.

x Anna Krzyżelewska-Suś i Arkadiusz Suś, małżeństwo z Bydgoszczy widoczne na wielu imprezach MTB w naszym kraju, dało dziś dowód swej kolarskiej dzielności. Pani Anna ukończyła jazdę na Mega, pan Arkadiusz na Giga.

x Michał Jaskółka z Poznania (rocznik 1990 - rówieśnik Michała Kwiatkowskiego) ukończył jazdę na dystansie Mega na miejscu 24. Na mecie czekali nań rodzice: tata Wojciech i mama Ewa. Pani Ewa Jaskółka jest wielce cenionym pedagogiem w Poznańskiej Szkole Muzycznej Jerzego Kurczewskiego.

x Pierwszą trójkę zawodników na dystansie Mega zajęli: 1. Piotr Rzeszutek, 2. Mateusz Lewandowski z Kórnika i 3. Sławomir Spławski z Bogdanowa pod Obornikami (1. miejsce w kategorii M3). To był pracowity weekend dla Sławka Spławskiego (Merx Team), który w piątek startował w śremskim maratonie MTB i też stał na podium na miejscu pierwszym w swej kategorii (dystans Mini - 28 km) a przyjechał na metę jako trzeci za Michałem Górniakiem i Pawłem Górniakiem. 

Wyniki Pucharu Polski oraz  Maratonu MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy
na stronie http://www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1499
 

Wyścigi zaliczane do Pucharu Polski XCM:
18 kwietnia 2015 - Maratony Kresowe - Michałowo k. Białegostoku
3 maja 2015 - Gogol MTB - Połczyn Zdrój
17 maja 2015 - Cyklokarpaty - Kluszkowce
13 czerwca 2015 - Skandia Maraton - Gdańsk
21 czerwca 2015 - Bike Maraton - Jelenia Góra
25 lipca 2015 - Bike Maraton - Bielawa
16 sierpnia 2015 - Maratony Kresowe - Chełm
6 września 2015 - Mazovia MTB - Olsztyn
13 września 2015 - Kaczmarek Electric MTB - Wolsztyn
4 października 2015 - Skandia Maraton - Kwidzyn


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL