Jestes 41038339 gosciem na naszej stronie
87 kilometrów w niecałe 4 godziny

Jakub Zamroźniak i Krzysztof Łukasik
pokazali klasę w Połczynie-Zdroju

Start do najważniejszego wyścigu: Pucharu Polski w Maratonie MTB. Połczyn-Zdrój, 20 czerwca 2021.

Jakub Zamroźniak i Krzysztof Lukasiak (obaj JBG-2 CryoSpace Team) pokazali sportową klasę w połczyńskim maratonie MTB na najdłuższym dystansie. 87 kilometrów pokonali w niecałe cztery godziny. Średnia prędkość wyniosła 21,84 km/h.

Do Połczyna-Zdroju przyjechali z całej Polski kolarze górscy na Redan MTB Maraton po Szwajcarii Połczyńskiej. Większość stanowili amatorzy, największe emocje wywołała rywalizacja elity kobiet i mężczyzn w Pucharze Polski.

Startowali w niedzielę o godzinie 11 w tutejszym parku zdrojowym. Przed nimi byłą trasa o długości 87 km z wielkością przewyższeń 2650 metrów w terenie mocno pofałdowanym. Prawie jak w górach. Było gorąco, bardzo gorąco. Po niecałych czterech godzinach najlepsi pojawili się w okolicach mety. Szybciej finiszował Jakub Zamroźniak przed Krzysztofem Łukasikiem (aktualny mistrz Polski w kolarstwie górskim). Róźnica między nimi wyniosła na końcowej kresce 1 sekundę.

Andrzej Maziarz (autor trasy w Połczynie-Zdroju, od lewej), Krzysztof Łukasik i Jakub Zamroźniak.

– W okolicach 5 kilometra od startu wyraźnie przyspieszyliśmy - mówili zgodnie po zakończeniu jazdy.– Odjechaliśmy rywalom i także naszym kolegom z JBG-2 CryoSpace Team). I cały czas pedałowaiśmy własnym tempem. Udało się pokonać wyznaczony dystans poniżej czterech godzin - to też ich słowa.

Jako trzeci zameldował się na mecie Wojciech Halejak, czwarty był Mariusz Kozak (obaj też z JBG-2). Piąte miejsce wywalczył niezmordowany Bogdan Czarnota, szóste wywalczył Michał Glanc.

Z trasą Giga zmierzyły się tylko dwie panie: Zuzanna Krzyształa i Paula Budzyńska.

W Pucharze Polski wzięło udział 21 osób, zostało sklasyfikowanych 17, w tym dwie panie.