R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41624479 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Słoneczny początek w Trzebani

 

Ponad 300 osób ścigało się dziś
w IX Leśnym Kryterium Rowerowym


Grzegorz Grabarek dobrze rozpoczął sezon 2019, wygrywając IX Leśne Kryterium Rowerowe w Trzebani.
Fot. Patryk Moryson (Rowerowe Leszno)

Ponad 300 osób zjawiło się dziś w Trzebani, by pościgać się w IX Leśnym Kryterium Rowerowym. W słonecznym lesie panował nastrój sportowego święta, rywalizacja przebiegała na na wysokim poziomie, choć nie brakowało w imprezie debiutantów.


W najważniejszym wyścigu, na dystansie Mega - 49 kilometrów, wzięło udział 88 osób, w tym osiem pań. Po starcie jak z katapulty do przodu wyskoczył Mikołaj Jurkowlaniec z Wrocławia, który pierwszą rundę (7 km) pokonał solo. Za nim uformowała się kilkuosobowa grupa, kontrolująca przebieg wydarzeń na trasie. Na ostatnich dwóch okrążeniach na czoło wysunęła para zawodników Adam Adamkiewicz i Grzegorz Grabarek. Na finiszowe 7 kilometrów wjechali razem i kibice zastanawiali się, który z nich będzie szybszy na finiszu?

Na końcowym podjeździe po bruku pędzili do mety jak szosowcy. Szybszy okazał się  Grzegorz Grabarek z Zielonej Góry (REAL 64-sto), wyprzedzając o dwie sekundy Adama Adamkiewicza z Piasków (Strefasportu.pl MW Invest). Trzeci, 20 sekund za zwycięzcą, końcową kreskę przejechał Mikołaj Jurkowlaniec (Immotion Specialized Skoda Gall-ICM Team), oklaskiwany przez żonę Julię oraz syna Antka i córkę Lenę.


Zacięta walka o trzecie miejsce na Mega: Mikołaj Jurkowlaniec (od lewej), Mateusz Mróz i Przemysław Rozwalka.
Fot. Patryk Moryson (Rowerowe Leszno)

Kolejne miejsca zajęli: 4. Mateusz Mróz, 5. Przemysław Rozwalka, 6. Paweł Wasiński, 7. Przemysław Papież, 8. Mariusz Chyła, 9. Mirosław Kajoch i 10. Piotr Przybył.

Wśród pań pewnie na trasie 49 km triumfowała Agnieszka Jerzyk z Leszna (REAL 64-sto), dwukrotna olimpijka w triathlonie (w Londynie - 2012 i w Rio de Janeiro - 2016). – Lubię biegać, rower nie jest mi obcy, pływanie zabiera mi najwięcej sił - powiedziała ambasadorka leszczyńskiego sportu. Druga była jej koleżanka klubowa Izabela Gościańska z Gostynia, trzecia Sylwia Tumiłowicz z Góry ((DGR Racing Team).

W wyścigu na dystansie Mini (28 km, 4 razy po 7 kilometrów) triumfował zdecydowanie  Wojciech Mizuro z Leszna (REAL 64-sto). Najlepszą panią okazał się Sandra Samolewska z Wilkowic (Eurorower.pl). Wadziło się na tej trasie ponad 200 osób.


Dwaj najlepsi młodzicy na ostatnich metrach spowodowali niegrożną, na szczęście, kraksę i jako pierwsi minęli linię mety.
Fot. Patrayk Moryson (Rowerowe Leszno)

Oddzielną rywalizację, jak co roku, mieli młodzicy, juniorzy oraz młodziczki.

Pogoda była wprost idealna na inauguracyjną imprezę cyklu IX Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Kibiców nie brakowało, szczególnie młodym zawodniczkom i zawodnikom szczerze dopingowali rodzice i sporo dziadków. Mówiąc w wielkim skrócie, impreza wypadła na medal a na linii startu pojawili się wszyscy ważni fani MTB z Ziemi Leszczyńskiej.

                                               Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL