R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888675 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Grzegorz Golonko super show

 

Organizator wielkich imprez sportowych
poza zasięgiem rywali na torze "Poznań"


Grzegorz Golonko przed Robertem Żmudzinem i Jakubem Najsem. Finisz wyścigu na dystansie ponad 80 km.
Fot. Piotr Kurek

Grzegorz Golonko z Łomianek pod Warszawą dał dziś pokaz kolarskiej siły na torze samochodowym "Poznań". Przed południem wygrał jazdę indywidualną na czas na dystansie 12 km, po godzinie 14 zainicjował ucieczkę z peletonu podczas wyścigu ze startu wspólnego na trasie ponad 80 km i dojechał jako pierwszy, z czteroosobowej grupy, na metę.

Mówiąc krótko, był to Grzegorz Golonko super show. Przed południem kolarz z Łomianek pod Warszawą (rocznik 1975) okazał się najlepszy podczas rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas. Jedna zawodniczka i 14 mężczyzn mieli do pokonania dystans 12249 metrów.

Pogoda była sprzyjająca: nie padał deszcz, momentami pojawiało się słoneczko, temperatura oscylowała około 16 stopni Celsjusza. Nie znaczy to jednak, że panowały komfortowe warunki do szybkiej jazdy, gdyż dmuchał wiaterek. Niby delikatny, ale prosto w twarz startującym.


Ostatnie chwile przed startem wyścigu kategorii M50 i M60.
Fot. Piotr Kurek

Grzegorz Golonko (VACC), znany w Polsce z organizacji dużych imprez sportowo-rekreacyjnych (maratony MTB, triathlony,. wieloetapowe wyścigi na rowerach górskich w Karkonoszach i Beskidach), uzyskał czas 15 minut 37 sekund. Wyprzedził o pięć sekund Artura Kozala z Mosiny (FTI Racing Team) i Roberta Żmudzina z Wolsztyna (FTI Racing Team) o 25 sekund.

Czwarty czas dnia uzyskał Lech Ergang z Poznania (Merx Polska) - 00:16:18 h, piąty - Błażej Świątek (Rapid Ostrów Wielkopolski) - 00:16:33. Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) uplasowała się na szóstej pozycji (00:16:46), wyprzedzając dziewięciu mężczyzn.

O 14 rozpoczął się wyścig ze startu wspólnego na dystansie 81660 metrów (20 rund) dla kategorii cyklosport, M30 i M40. Rywalizowało 39 amatorów szosowej rywalizacji. Już od pierwszego okrążenia rozpoczęły się ataki. Zaczęli je Jakub Najs z Grodziska (TC Chrobry Scott Głogów) i Błażej Surowiec z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team), Grzegorz Golonko, Robert Płotkowiak z Poznania (Bike Atelier) i Robert Bondaryk z Cybinki ( Diversey Team).


Dzisiejsze zawody obserwował Przemysław Wegner (drugi od lewej) w towarzystwie Tadeusza Kubiaka, Anny Szaj i Romualda Szaja. Zawodnik z Poznania uczestniczyć będzie w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro
w wyścigach kolarskich tandemów.
Fot. Piotr Kurek

Na piątym okrążeniu na śmiały odjazd zdecydowali się Grzegorz Golonko i Jakub Najs. Z rundy na rundę zwiększali przewagę nad resztą kolarzy. W połowie dystansu wynosiła ona około 50 sekund.

Na jedenastej rundzie Robert Żmudzin z Wolsztyna i Adam Adamkiewicz z Leszna (Real 64-sto) dokonali nadzwyczajnego wysiłku, gdyż odjechali zasadniczej grupie i zdołali dociągnąć do prowadzącej pary Golonko/ Najs.

Na następnych okrążeniach ta czwórka, zgodnie współpracując, wypracowała przewagę jednej minuty nad zasadniczą grupą. Na ostatnie 4000 metrów wjechali razem. Na finiszu najszybszy był Grzegorz Golonko przed Robertem Żmudzinem, Jakubem Najsem i Adamem Adamkiewiczem. Jako piąty linię mety przejechał Paweł Rychlicki z Poznania (Merx Polska).


Grzegorz Golonko (z lewej) był aktywny od początku wyścigu.
Fot. Piotr Kurek

– Po siedemnastu latach przerwy wróciłem do szosowego ścigania - powiedział dziś wielce zadowolony Grzegorz Golonko. – Od 1 sierpnia 2015 do teraz przejechałem około 21 tysięcy km na rowerze. Trenuję regularnie, najczęściej na pięknych trasach w Puszczy Kampinoskiej. W tym roku na Mistrzostwach Polski mastersów dwa razy byłem trzeci w swej kategorii wiekowej (M40): w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego - podkreślił zawodnik, który dla innych od lat organizuje wielkie imprezy sportowo-rekreacyjne.

Zawodnicy kategorii M50 i M60 ścigali się na 10 rundach. Bohaterami byli Franciszek Harbacewicz Goleniowa (JF Duet) i Lech Ergang z Poznania (Merx Team). Od trzeciej rundy do mety jechali razem, na finiszu lepszy okazał się Lech Ergang (M50).


Oni (Grzegorz Golonko - w środku, Jakub Najs, Robert Żmudzin, Adam Adamkiewicz) stworzyli dziś widowisko na torze samochodowym "Poznań", z lewej prezes PTC Romuald Szaj, z prawej Robert Werle.
Fot. Piotr Kurek

Zwycięzcy II Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Poznania: kobiety (41 km) Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team), cyklosport (81,5 km) - Robert Żmudzin z Wolsztyna (FTI Cycling Team), M30 - Sławomir Spławski z Bogdanowa (Merx Team), M40 - Grzegorz Golonko z Łomianek (VACC), M50 - Lech Ergang z Poznania (Merx Team), M60 - Grzegorz Fajkowski z Wrocławia (Dynamo Team), M70 (24,5 km) - Stanisław Paterka z Głogowa (Merx Team).

Jazda indywidualna na czas oraz wyścigi ze startu złożyły się na II Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Startowało prawie stu kolarzy, w tym kilka kobiet. Impreza była udana, dobrze zorganizowana, bezpieczna.

Najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników honorowali prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle i prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj.

                                                            Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL