R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888194 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Janusz Put triumfował w Gorzycy

 

180 osób ścigało się pod Międzyrzeczem


Janusz Put na prowadzeniu. Do mety pozostało niecałe 200 metrów.
Fot. Kamila Szymkowiak  

Dziś, 13 marca - sobota, w Gorzycy pod Międzyrzeczem odbył się wyścig kolarski (MTB) na dwóch dystansach: 36 i 17 kilometrów. Wzięło w nim udział 180 osób z Lubuskiego, Wielkopolski i Zachodniopomorskiego. Dłuższą trasę jako pierwszy pokonał Janusz Put z Sulechowa wśród mężczyzn, najlepszą panią okazała się na niej Elwira Kosicka z Pęckowa.

 
Impreza odbyła się w przepięknej okolicy, pełnej lasów, jezior i rzeki Obry. Jako pierwsi, o godzinie 11.00, ruszyli na trasę startujący na dystansie 36 kilometrów. Było ich ponad stu, w tym dwie panie. Jako pierwszy linię mety przejechał Janusz Put z Sulechowa.
 
– Ciężko było się urwać rywalom - mówi zwycięzca, żołnierz zawodowy z 5. Pułku Artylerii w Sulechowie. – Na długich prostych trzymali się mego koła i nie mogłem im odskoczyć. Siąpił deszcz, nieźle dmuchał wiatr. Na ostatnim kilometrze jechałem z tyłu i wiedziałem, że muszę zaatakować na 200 metrów przed metą, na zakręcie w lewo. Tak zrobiłem i ten manewr okazał się zwycięski. Wygrałem o długość roweru - mówi nie bez dumy 37-letni kolarz amator.

Impreza miała  także charytatywny wymiar.
Fot. Filip Kaczanowski
 
Jest nim, tak na dobrą sprawę, od roku 2018, gdy spróbował swych sił w prestiżowym cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. W następnym sezonie zbliżał się coraz bliżej do podium, w 2020 stawał na nim regularnie. – W tym roku zamierzam rywalizować z elitą polskiego kolarstwa górskiego w "Kaczmarku" - objaśnia mi swe plany były biegacz długodystansowy, członek kadry narodowej w latach 2006-2007.
 
Adrian Zimny z miejscowości Dołuje (Moya Racing Team) był drugi, Bartosz Gryka (UKS Sportowiec Piła) trzeci. Z dłuższym dystansem zmierzyły się dwie panie: zwycięska Elwira Kosicka z Pęckowa oraz Małgorzata Pietrzkiewicz z Drezdenka.
 
W poszczególnych kategoriach zwyciężali: M2 - Adrian Zimny, M3 - Janusz Put, M4 - Robert Podgórski z Nowogardu, M5 - Artur Schafer z Poznania i M6 - Tadeusz Jasionek z Przytocznej.
 
– Rywalizowałem z Markiem Jarosem na całej trasie - mówi Artur Schaefer, triumfator w kategorii M5. – Byłem tutaj przed rokiem, byłem i dziś. Udało się być lepszym od kolegi ze Skwierzyny, z którym ścigamy się na rowerach szosowych i na górskich. Na mecie dzieliły nas tylko dwie sekundy, tuż za nami, 36 sekund później, przyjechał Tadeusz Jasionek - prezes lubuskich kolarzy.
 

Trzech najlepszych zawodników w kategorii M4. Andrzej Musialski (od lewej), Robert Podgórski i Filip Kaczanowski.
Fot. archiwum Filipa Kaczanowskiego
 
Na krótszym dystansie triumfowali: Miłosz Czechowicz z Piły i Katarzyna Guss z tego samego miasta. Zawodnicy UKS Sportowiec Piła przyjechali licznie, wystartowali na trasie 17 km i zdominowali rywalizację.
 
Pogoda była typowo marcowa, ale nie zniechęciło to fanów MTB z Lubuskiego (Gorzów Wielkopolski, Rzepin, Skwierzyna, Międzyrzecz), Poznania, Lubonia, Sierakowa, Międzychodu i Szczecina do przyjazdu do Gorzycy. Wystartowało 180 osób. Miejsce imprezy, gospodarstwo agroturystyczne Maya, położone nad Obrą, zachwyciło tych wszystkich, którzy byli tu po raz pierwszy.
 
Głównymi organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy Bledzew z Panią Wójt Małgorzatą Musiałowską na czele, Obra Bike Gmina Bledzew oraz Salon Rowerowy Piątek Scott Gorzów Wielkopolski.
 
                                                     Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL