R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867594 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Alvaro Hodeg wygrywa w Zabrzu
i zostaje liderem Tour dew Pologne

 

Michał Paluta piąty po trzech etapach


Kolumbijczyk Alvaro Jose Hodeg wygrał w Zabrzu.
Fot. Szymon Gruchalski

Alvaro Jose Hodeg (Quick-Step Floors) wygrał trzeci etap 75. Tour de Pologne ze Stadionu Śląskiego do Zabrza i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Daniel McLay (Team EF Education First), a trzecie Andre Greipel (Lotto-Soudal). Najszybszy z Polaków Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice) był dziś szesnasty.

Trzeci etap 75. Tour de Pologne rozpocząl się na legendarnym Stadionie Ślśskim w Chorzowie. Po starcie honorowym na arenie głównej kolarze wyruszyli na płaską 139-kilometrową trasę. Tuż po starcie ostrym na trasie znajdowała się pierwsza lotna premia LOTTO w Rudzie Śląskiej - wygrał ją Andre Greipel, a trzeci był MichaA? Kwiatkowski (Team Sky).

Niedługo potem zawiązała się ucieczka, w której jechał Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), a także Mathias Le Turnier (Cofidis) i Alexander Foliforov (Gazprom-RusVelo), a potem także Jenthe Bjermans (Katusha Alpecin). To właśnie Biermans wygrał następne lotne premie - w Rybniku i Knurowie, dzięki czemu utrzymał koszulkę najaktywniejszego zawodnika LOTTO. Jedyną górską premię w Rybniku wygrał Michał Paluta i to on nadal przewodni klasyfikacji najlepszy góral TAURON.


Start do trzeciego etapu 75. Tour de Pologne odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Fot. Szymon Gruchalski

W pewnym momencie przewaga ucieczki wynosiła ponad cztery minuty, ale peleton rozpędzał się z kilometra na kilometr i na przedostatniej rundzie w Zabrzu główna grupa doścignęla uciekinierów.  Wydawało się więc, że o trzecie z rzędu zwycięstwo powalczy Pascal Ackermann, jednak tym razem kolarz grupy Bora-Hansgrohe dojechał poza czołową dziesiatką.

Rewelacyjnym finiszem popisał się natomiast młodziutki Alvaro Jose Hodeg i dzięki temu został nowym liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR. O dwie sekundy wyprzedza w niej Ackermanna. Hodeg objął prowadzenie także w klasyfikacji najlepszy sprinter HYUNDAI. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem premii LOTOS jest Michał Paluta, który zajmuje piąte miejsce.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL