R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826876 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Andrzej Kaiser i Paulina Bielińska
dziś w rolach głównych

 

Andrzej Kaiser i Paulina Bielińska
dziś w rolach głównych
DT4YOU MTB Maraton Oborniki 

Wielka impreza sportowo-rekreacyjna odbyła się dziś w Obornikach. Na DT4YOU MTB Maraton przyjechali do tego miasta najlepsi polscy specjaliści kolarstwa górskiego. Jednym z nich byl Andrzej Kaiser z Bytowa - zawodnik poznańskiego Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu. Wygrał on w sposób zdecydowany jazdę na dystansie Mega (71 km). Wśród pań na tej trasie triumfowała Paulina Bielińska z Kargowej (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link).

W obornickiej imprezie wzięło udział prawie 800 osób, które zmierzyły się z trzema dystansami: Mega (71 km) - około 70 osób, Mini (39 km) - ponad 440 pań i mężczyzn oraz Turystycznym (10 km) - prawie 300 fanów pedalowania plci obojga.

Pogoda dopisała. Deszcz nie nękał startujących, świeciło słoneczko, było rześko i przyjemnie. By być w zgodzie z faktami, zawodników kończących jazdę po 4 godzinach dopadł na ostatnich kilometrach grad wielkości grochu.

Z dystansem Mega wadziło się około 70 osób. Trasa prowadziła z Obornik w stronę Puszczy Noteckiej, gdzie trzeba było pokonywać wzniesienia, górki i góreczki - momentami na leśnych drogach pełnych sypkiego piasku.

Najlepiej poradził sobie z trudnościami i rywalami Andrzej Kaiser z Bytowa. Pan Andrzej w listopadzie tego roku ukończy 44 lata, ale kiedy siądzie na rower nabiera wigoru, dynamizmu, niebywałych sił. Tak też było i dziś

– Pięć kilometrów po starcie odjechaliśmy rywalom: Krzysztof Krzywy, Bartosz Banach, Maciej Kasprzak, Bartłomiej Oleszczuk i ja. Wspólnie pokonaliśmy pierwszą rundę, Na początku drugiej, 30 km do mety, odjechałem kolegom. I samotnie pędziłem na finiszową kreskę. To był wymagający maraton MTB - cieszył się dziś w Obornikach jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników kolarstwa górskiego w Polsce.

Andrzej Kaiser potrzebował 2 godzin 40 minut 48 sekund na pokonanie trasy. Drugi na mecie Bartłomiej Oleszczuk z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) uzyskał czas 2:43:07, trzeci Bartosz Banach z Gdańska - 2:43:38. Czwarty był Krzysztof Krzywy - 2:43:39, piąty - Maciewj Kasprzak - 2:43:43.

Z trasą Mega poradziły sobie tylko cztery panie. Triumfowała Paulina Bielińska z Kargowej (03:10:26) przed Magdaleną Hałajczak (03:26:33) i Małgorzatą Zellner (03:28:08) - obie panie z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) oraz Darią Kasztaryndą z Chodzieży - 03:38:39.

Na dystansie Mini triumfowali: Sławomir Pituch z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team).

Dzisiejsza impreza w Obornikach była wzorowo zorganizowana przez władze tego miasta i Obornickie Centrum Sportu. Jej sponsorem była firma DT4YOU.

Swą zabawę miały też dzieci, które dystans 450 metrów pokonywały radośnie, z entuzjazmem, niekiedy mając obok siebie biegnących rodziców.

Mówiąc w wielkim skrócie, było to wielkie święto rowerów, w którym z jednej strony swe możliwości pokazali mistrzowie polskiego MTB, z drugiej - całe rodziny, dla których rower jest najlepszym z możliwych sposobów spędzania wolnego czasu.

                                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL