Jestes 41033675 gosciem na naszej stronie
Robert Syc i team REAL 64-sto

Mistrzostwa Wielkopolski XC w Pniewach

Dwaj utalentowani juniorzy z Leszna: Emilian Pajzert (z lewej) i Michał Kaźmierczak na trasie Mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim. Pniewy, 20 maja 2018.

Robert Syc z Leszna przyjechał dziś do Pniew, by uczestniczyć w Mistrzostwach Wielkopolski w kolarstwie górskim. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia REAL 64-sto, trenerem młodych zawodników i sam startuje w zawodach XC oraz maratonach MTB. Przywiózł z sobą aż siedemnastu utalentowanych dzieciaków, żaków, młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

No cóż, wszyscy oni, także Pan Robert Syc, wykonali świetną pracę i ... wygrywali. W aż pięciu z kilkunastu kategorii wiekowych.

Po pierwsze zwycięstwo sięgnął Kacper Mizuro, 10-latek. I koleżanka w jego wieku - Aleksandra Domaniecka. Po kolejne żaczka Maja Pajzert. Najbardziej spektakularny sukces był udziałem Roberta Syca i Michała Kaźmierczaka. Trener został mistrzem Wielkopolski wśród najmłodszych mastersów, natomiast Michał Kaźmierczak (rocznik 2000) od startu do mety prowadził w wyścigu juniorów i pewnie wygrał.

Początek wyścigu juniorów i elity mężczyzn.

Pięć zwycięstw i kilka miejsc drugich: Mateusz Lewandowski był drugi w elicie mężczyzn, Emilian Pajzert został wicemistrzem Wielkopolski wśród juniorów, Bartosz Bartkowiak także drugi (dzieci do lat 10) i Stanisław Schultz (żak). To także dwa miejsca trzecie: Miłosz Roszak (dzieci do lat 10) i Bartosz Mądry (żak).

Mówiąc w wielkim skrócie, ekipa kolarska REAL 64-sto ujawniła dziś swe sportowe możliwości i młode talenty.

Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim odbyly się w Pniewach już po raz kolejny. Trasa na Księżych Górach, 4350 metrów, ma w pionie ponad 150 metrów i jest naprawdę co robić na kilku rundach. Niektórzy ze startujących ścigali się tu po raz pierwszy, większość już po raz kolejny.

Najlepsi studenci Wielkopolski w kolarstwie górskim. Na najwyższym miejscu podium Wojciech Polcyn z Politechniki Poznańskiej.

Wyścig elity wygrał Wojciech Polcyn z Poznania (Politechnika Poznańska), który został także akademickim mistrzem naszego regionu. Wśród pań elity triumfowała Sandra Samolewska, studentka III roku weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego. Najlepszą juniorką okazała się Milena Drelak z Bralina, natomiast panią masters - Małgorzata Gogolewska.

Dariusz Drelak został mistrzem Wielkopolski w kategorii masters 2, Łukasz Wróblewski - masters 3 i Jan Zozuliński - masters 4.

Rywalizacja w kategorii junior młodszy była popisem Jakuba Bińkowskiego z Poznania, wśród młodzików Kuby Misiołka z Chrzypska Wielkiego.

Świeciło słońce, trasa była znakomicie przygotowana, wszystko zagrało na przysłowiowy medal. Duża w tym zasługa fanów kolarstwa z Pniew (Stowarzyszenie Rowerowe Odjechani – TEAM.PL), którzy z roku na rok nabierają doświadczenia w organizacji tych imprez i dziś znów wspólnie z Wojciechem Gogolewskim mogli odczuwać satysfakcję z wielkopolskich mistrzostw cross country 2018.