R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329192 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kto wygra tym razem?

 

Maraton MTB Michałki już po raz szesnastyZa cztery dni dni, w sobotę 22 września, w Wieleniu odbędą się Michałki 2019, najstarszy wielkopolski maraton MTB. Będzie to już szesnasta edycja imprezy, która ma stałe i coraz liczniejsze grono sympatyków. Do pokonania będą trzy dystanse a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorem imprezy jest UKS "Płomień" przy wsparciu władz miasta, powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego i wojewódzkich.

Trochę historii. Historia wyścigu sięga roku 2001. Wówczas odbyły się pierwsze zawody w formule cross-country, a miejscem ich rozgrywania była Dębogóra. Od roku 2004 impreza odbywa się jako maraton MTB. W roku 2019 odbędzie się już szesnasta edycja maratonu MTB Michałki Wieleń. Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy "Płomień"? działający przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu.

Maraton po raz szesnasty. Tegoroczne Michałki odbedą się w sobotę 21 września. Start o godzinie 10 dla dzielnych pedałujących na dystansach Giga i Mega, o 10.30 - dla tych z Mini. Dystanse są niezmienne, czyli 100 km (Giga), 57 km (Mega) i 37 km (Mini).

Społecznik na medal. Michałki wpisały się na trwałe w krajobraz dużych imprez sportowo-rekreacyjnych w Wielkopolsce. Ich inicjatorem jest Tomasz Kaczmarek - lekarz i społecznik oraz wielki fan kolarstwa.

Impreza rozrasta się z roku na rok, startuje w niej coraz więcej ludzi. Organizuje ją Tomasz Kaczmarek przy wsparciu rodziny (niezastąpiona żona Jolanta), przyjaciół oraz miejscowej władzy.

Krąg ludzi, których Pan Tomek zachęcił do współpracy jest coraz większy. To leśnicy z nadleśnictw Trzcianka i Krzyż, drogowcy z Wielenia, strażacy OSP z Krzyża i Wielenia, policjanci z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, nauczyciele z Wielenia. Wsparcia udzielił w tym roku także Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

To także Sławomir Adamczyk - gospodarz Stadionu Miejskiego w Wieleniu, Grażyna Grzegorek, Sławomir Szymczak i Marcin Rychlik - organizatorzy zawodów rowerowych dla dzieci. Nie brakuje także wolontariuszy.

Nagrody dla zwycięzców. Organizatorzy wieleńskiego maratonu zadbali o atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Nie zawiedli stali sponsorzy imprezy - sponsor strategiczny firma Thule. W losowaniu nagród, w której udział biorą wszyscy startujący zawodnicy, nagrodą główną będzie przyczepka samochodowa ufundowana przez jednego ze sponsorów  maratonu: firmę Brenderup.

Wartościowe nagrody czekają również na startujących w wieku poniżej 15 lat. Od kilku edycji Michałków główną nagrodą dla dzieci był wysokiej klasy rower. W tym roku będzie ich aż sześć: 4 od firmy Kettler, 1 od firmy Patria Top MMJ Biopaliwa (szosowy) i jeden ufundowany przez znanego poznańskiego kardiologa Marka Słomczyńskiego (górski).

Organizacyjna rada. W tym roku zapisy do Michałków, jak przed rokiem, odbywają się wyłącznie internetowo! (do czwartku 19 września do godziny 20.00 trzeba się zgłosić i opłacić start). Nie będzie zapisów na Stadionie Miejskim w Wieleniu. Wyznaczony został  też  limit startujących: wynosi on 600 osób. Do tej pory swój akces do maratonu MTB zgłosiło ponad 400  pań i mężczyzn. Szczegółowe informacje na ten temat na stronie www.maraton.wielen.pl.

W piątek 20 września w godzinach od 17 do 20 i w sobotę 21 września od 7.00 do 10.30 wydawane będą pakiety startowe i chipy, po uprzednim podpisaniu karty zgłoszeniowej. Organizatorzy wywieszą listę z numerami startowymi, by maksymalnie ułatwić odbiór pakietów.

                                         Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL