R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826950 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Robert Werle nie żyje!

 
Robert Werle nie żyje!
Prezes Automobilklubu Wielkopolski
zginął w wypadku samochodowym


Robert Werle 7 października na torze samochodowym "Poznań", finał czwartków kolarskich 2018.
Fot. Piotr Kurek

Robert Werle nie żyje! Prezes Automobilklubu Wielkopolski zginął w czwartek wieczorem w wypadku drogowym na autostradzie A2 (do zderzenia jego osobowego auta z ciężarówkę doszło między węzłami Wartkowice a Emilia).

Robert Werle miał 64 lata, kierował Automobilklubem Wielkopolski od ponad 13 lat. Ten wielce pogodny, dobry i życzliwy człowiek był Wielkim Przyjacielem kolarzy. Tylko w tym roku rywalizowali oni na torze samochodowym "Poznań" prawie czterdzieści razy: w czwartkach kolarskich i w jeździe indywidualnej na czas.

Tak było też i w kilkunastu latach minionych, kiedy kolarze mogli liczyć na życzliwość Pana Prezesa. Z ochotą przyjeżdżali na tor "Poznań" amatorzy, cykliści i reprezentanci Polski - w tym mistrzowie świata: Adrian Tekliński i Szymon Sajnok. Adriana Teklińskiego, mistrza świata 2017 w torowym scratchu, Robert Werle podejmował w maju ubiegłego roku w swym gabinecie przy ulicy Towarowej, w siedzibie AW.

7 października 2018 uczestniczył w uroczystej gali sumującej tegoroczne czwartki kolarskie na torze samochodowym "Poznań". Był wielkim przyjacielem kolarzy i dziennikarzy.

Zginął tragicznie na A2, pozostawiając środowisko kolarskie nie tylko Wielkopolski w wielkim smutku.

                  Piotr Kurek
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL