R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739249 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przełajowcy spotykają się
w opolskim Gościęcinie

 
85. Mistrzostwa Polski za cztery dni
 
 
Za cztery dni, 8 stycznia 2022, w Gościęcinie rozpoczną się 85. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Krajowy championat potrwa dwa dni i wyłoni najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w tej specjalności w wielu kategoriach - od mastersów poprzez juniorki/juniorów do elity kobiet i mężczyzn. Rywalizować będą także amatorzy.
 
Imprezę przeprowadzi LKS Bryksjusz Gościęcin, jeden z najbardziej zasłużonych w kraju w krzewieniu jazdy kolarskiej - w szczególności przełajowej. Jan Paterak, główny organizator, jest więcej niż przekonany, że w sobotę 8 stycznia i w niedzielę 9 stycznia 2022 nie zabraknie emocji w tej opolskiej miejscowości.
 
Niezbędnego wsparcia organizatorom udzieliły: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Opolski Związek Kolarski oraz Polski Związek Kolarski.
 
Kobiety i mężczyzni ścigać się będą na rundach o długości 2800 metrów każda. Miejsce rywalizacji to tereny zielone w Gościęcinie-Bryksach.
 
Zgłoszenia zawodniczek i zawodników tylko drogą elektroniczną (https:akces-sport.pl/zapisy/) do 4 stycznia 2022 (godzina 23.59). W dniu zawodów nie będzie możliwości zapisów.
 
W Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym mogą startować zawodniczki i zawodnicy posiadający obywatelstwo polskie, ważną licencję oraz aktualne badania lekarskie.
 
Pierwszego dnia ścigać się będą mastersi (panie i panowie), amatorzy obu płci, żacy/ żakinie oraz młodziczki i młodzicy. W niedzielę o mistrzowskie tytuły powalczą: juniorki młodsze i juniorzy młodsi, juniorki i juniorzy, elita kobiet i mężczyzn.
 
Szczegóły wielkiej imprezy kolarskiej w Gościęcinie na stronie Polskiego Związku Kolarskiego (https://www.pzkol.pl/.../1683,85-mistrzostwa-polski-w...), także na Facebooku (https://www.facebook.com/BryksjuszGosciecin).
 
Z kronikarskiego obowiązku informuję, że tytułów mistrzowskich bronić będą w elicie kobiet i mężczyzn: Barbara Borowiecka i Marek Konwa.

                                          Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL