R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739568 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przełajowcy spotykają się
w Strzelcach Krajeńskich

 

82. Mistrzostwa Polski za osiem dni
Za osiem dni, 12 stycznia 2019, w Strzelcach Krajeńskich rozpoczną się 82. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Krajowy championat potrwa dwa dni i wyłoni najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w tej specjalności w wielu kategoriach wiekowych - od mastersów poprzez juniorki/ juniorów do elity kobiet i mężczyzn.

Imprezę przeprowadzi LKS POM Strzelce Krajeńskie, jeden z najbardziej zasłużonych w kraju w krzewieniu jazdy kolarskiej - w szczególności przełajowej. Dariusz Maksymowicz, dyrektor 82. Mistrzostw Ppolski, jest więcej niż przekonany, że w sobotę 12 stycznia i w niedzielę 13 stycznia 2019 nie zabraknie emocji w tym lubuskim miasteczku.

– Klub istnieje 50 lat, we wrześniu ubiegłego roku obchodził piękny jubileusz półwiecza działalności. Szanując tradycję i twórczo ją kontynuując, chcemy bardzo, by impreza na długie lata zapisała się w pamięci jej uczestników - mówi Dariusz Maksymowicz. I podkreśla, że wielką pomocą, jak choćby przy wyznaczaniu trasy, służą fani rowerów z teamu FSD z Arkiem Ostojskim i Rafałem Chmielem na czele.

Niezbędnego wsparcia udzieliły też: miasto i gmina Strzelce Krajeńskie, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich, Lubuski Regionalny Związek Kolarski oraz Polski Związek Kolarski.

Kobiety i mężczyzni ścigać się będą na rundach o długości 2700 metrów każda. Miejsce rywalizacji to kompleks boisk przy Starostwie Powiatowym w Strzelcach Krajeńskich (ulica kardynała Wyszyńskiego 7).

Zgłoszenia zawodniczek i zawodników tylko drogą elektroniczną (www.http://xn--wynikizawodw-bib.eu/zgłoszenia) do 8 stycznia 2019. W dniu zawodów nie będzie możliwości zapisów.

W Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym mogą startować zawodniczki i zawodnicy posiadający obywatetstwo polskie, ważną licencję na rok 2019 oraz aktualne badania lekarskie.

Pierwszego dnia ścigać się będą mastersi (panie i panowie), amatorzy obu płci, żacy/ żakinie oraz młodziczki. W niedzielę o mistrzowskie tytuły powalczą: juniorki młodsze i juniorzy młodsi, juniorzy, elita kobiet i mężczyzn.

Szczegóły wielkiej imprezy kolarskiej w Strzelcach Krajeńskich na stronie Polskiego Związku Kolarskiego (https://www.pzkol.pl/…/710,82-mistrzostwa-polski-w-kolarstw…), także na Facebooku (https://www.facebook.com/events/2196477840376649).

Z kronikarskiego obowiązku informuję, że tytułów mistrzowskich bronić będą w elicie kobiet i mężczyzn: Marta Turoboś (LKK LUKS Sławno) i Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB).

I jeszcze jedno: jutro, 5 stycznia 2019, w Strzelcach Krajeńskich odbędzie się wielki finał cyklu Scott Cyclocross Challenge, na który złożyło się osiem imprez. Ta sobotnia zostanie przeprowadzona na trasie 82. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Zapisy od godziny 9 do 10.45, pierwszy wyścig o 11.

                                      Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL