R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327600 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Rośnie turystyczna rodzina

 

Coraz młodsi Polacy pedałują, poznają świat
i są nagradzani przez magazyn "Rowertour"


Joanna Ziemak-Lis ze Szczecina zachwyciła się wschodem Polski i opisała swą wyprawę tekstem "Paprykarze jadą na Wschód".
Fot. Piotr Kurek

W sobotę przez kilka godzin aulę Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (wypełnioną prawie do ostatniego miejsca) zajmowali rowerzyści. Przyjechali z całej Polski, by już po raz kolejny uczestniczyć w gali "Rowertouru", który co roku przyznaje nagrody za najciekawsze opisy wycieczek i wypraw rowerowych w trzech kategoriach: Polska, Europa i świat oraz wycieczki z dziećmi. Tegorocznymi zwycięzcami zostali: Joanna Ziemak-Lis (Polska), Damian Czarnowski (Europa i świat) oraz Gabriela Cieślik (wycieczki z dziećmi).

Od moja do końca października 2015 roku do redakcji „Rowertouru” (ogólnopolskiego miesięcznika) wpłynęło około 200 relacji od cykloturystów z całej Polski. Liczył się niebanalny pomysł i walory poznawcze proponowanej trasy, liczba przejechanych kilometrów nie była najważniejsza. Najciekawsze propozycje przekazane zostały Kapitule Konkursowej, która wytypowała zwycięzców.


Gabriela Cieślik z córką triumfowały w kategorii wycieczki z dziećmi.
Fot. Piotr Kurek

Członkowie Kapituły to zaprzyjaźnieni od lat z redakcją:
- Marcin Jakub Korzonek – podróżnik, dziennikarz, fotograf, redaktor naczelny portalu wRower.pl – Rowery od A do Z. Świat penetruje głównie na dwóch rowerowych kółkach z aparatem fotograficznym w sakwie.

- Robb Maciąg – z wykształcenia nauczyciel, z pasji – rowerzysta, fotograf i autor książek podróżniczych (między innymi „Tysiąc Szklanek Herbaty”, „Podręcznik przygody rowerowej”, z Henrykiem Sytnerem napisał książkę o historii „Wakacji na Dwóch Kółkach”), laureat dwóch Travelerów miesięcznika National Geographic.


Galę prowadzili Izabela Dachtera-Walędziak, redaktor naczelna „Rowertouru” (na zdjęciu) oraz red. Sławomir Bajew.
Fot. Piotr Kurek

- Dominik Szmajda – podróżnik rowerowy i nie tylko. Na dwóch kołach przejechał między innymi Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Mali, Libię, Czad oraz Ural Polarny. Wrażenia z tej ostatniej wyprawy zebrał w książce „Rower góral i na Ural”. Jeden z liderów Sztafety Afryka Nowaka, współzałożyciel i prezes Fundacji im. Kazimierza Nowaka, współwydawca książki „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd Kazimierza Nowaka”. Na co dzień prowadzi Wydawnictwo Sorus w Poznaniu.

Ich zdanie przesądziło, że w tym roku z 15 nominowanych osób wyłoniono troje zwycięzców: Joanna Ziemak-Lis (Polska), Damian Czarnowski (Europa i świat) oraz Gabriela Cieślik (wycieczki z dziećmi).


Wiceprezydent miasta Poznania Maciej Wudarski (drugi od lewej) z przedstawicielami firmy Kellys Polska oraz Piotrem Miśkiewiczem.
Fot. Piotr Kurek

Uroczystość uatrakcyjniły multimedialne prezentacje podróżników rowerowych:
– Marcin Sowiński „Przez USA i Kanadę”,

– Jacek Herman-Iżycki „Afryka jakiej już nie ma – rowerem przez Saharę w 1980 roku”,

– Rodzina Gałęzów, czyli Kajtostany „Urlop macierzyński w drodze: w 8 kółek przez Maroko i Europę”.

Spotkanie tradycyjnie już poprowadził Sławomir Bajew, współpracownik „Rowertouru”, znany w Poznaniu animator środowiska rowerowego i jednocześnie dziennikarz Radia Merkury oraz Izabela Dachtera-Walędziak, redaktor naczelna „Rowertouru”.


Zbiorowe zdjęcie wszystkich nominowanych do nagród.
Fot. Piotr Kurek

W gali "Rowertouru" licznie uczestniczyli poznańscy rowerzyści. Władze Grodu Przemysła reprezentował wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski - zapalony rowerzysta.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL