R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41646183 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Polkowice czekają na maratończyków

 
Siódma edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB
 

Mariusz Gil (460) przed startem do maratonu MTB w Żerkowie, gdzie 19 czerwca zwyciężył na dystansie Giga w elicie mężczyzn.
Fot. Piotr Kurek
 
W najbliższą niedzielę, 3 lipca, w Polkowicach odbędzie się maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric 2022. To ładna miejscówka, gdzie przed laty odbywały się również zmagania profesjonalistów i amatorów na rowerach górskich.
 
W niedzielę pierwsi zawodnicy ruszą na trasę o godzinie 11.00. Do wczoraj (środa 29 czerwca) można się było zgłosić online (https://mtb.ke.pl/zapisy-online), do godziny 23.59, i w ten sposób ponieść niższą opłatę startową.Kto tego nie zrobił dotąd, może zapisać się w niedzielę od 8:00 do 10:30 w biurze zawodów.
 
Walory krajobrazowe Polkowic i okolic są znane, szczególnie tym, którzy w tej okolicy rywalizowali w minionych latach w organizowanych tutaj maratonach MTB.
 
W niedzielę nie tylko fani rowerów górskich z Wielkopolski i Lubuskiego będą podążać do Polkowic. Na dystansie najdłuższym, czyli Giga, zamierza wystartować Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich, który 19 czerwca w ładnym stylu wygrał maraton "Kaczmarka" w Żerkowie.– Jestem w dobrej formie, ale nigdy w Polkowicach się nie ścigałem. Słyszałem od Rafała Chmiela, kolegi ze Strzelec Krajeńskich, o słynnych "Dołach Adama", czyli terenie, gdzie jedzie się naprzemiennie - w górę i w dół - mówi wielce sympatyczny kolarz.
 
Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022 rozpoczął się w tym roku 10 kwietnia imprezą w Krośnie Odrzańskim, dwa tygodnie później odbyły się zawody w Żarach, następnie w Sulechowie (8 maja), Rakowni pod Murowaną Gośliną (29 maja), Chodzieży (5 czerwca) i Żerkowie (19 czerwca). Kolejne zawody, siódme z dwunastu, w najbliższą niedzielę (3 lipca) w Polkowicach na Dolnym Śląsku.
 
                                  Piotr Kurek

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL