R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329875 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Drużyny startują jutro

 

Szosowe Mistrzostwa Polski
amatorów i mastersów w Krzywiniu


FTI Racing Team wystawia w czwartek aż osiem drużyn.
Fot. Franciszek Rawicki

Jutro, 15 sierpnia, w Krzywiniu odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów i Mastersów. Zgłosiło swój udział pięćdziesiąt teamów z całego kraju. Zapowiada się wielka impreza sportowa.

Pierwsza drużyna wystartuje o godzinie 11.00 Następna trzy minuty później i tak jedna za drugą ruszać będą do sportowej rywalizacji. Do pokonania będzie dystans 45 kilometrów, na który złożą się trzy rundy po 15,3 km każda na trasie Krzywiń - Wieszkowo - Żelazno - Lubiń - Krzywiń.

– Po starcie kolarze pojadą po płaskiej drodze, ale na trzecim kilometrze, przed Wieszkowem, rozpocznie się podjazd. Ma 5 procent nachylenia i jego długość wynosi około 400 metrów. W Żelaznie szosowcy przemkną obok pięknego jeziora, w Lubinie obok klasztoru benedyktynów. Odcinek Lubiń-Krzywiń, około 5 kilometrów, wiedzie szosą między polami, gdzie często wiatr nieźle dmucha - mówi Maciej Richter, główny organizator imprezy i animator rozmaitych zawodów kolarskich.

Drużyny pojadą w 5-osobowych składach, minimum to trzech zawodników. Wystartują panie, amatorzy i mastersi w trzech kategoriach wiekowych.

– Jesteśmy dobrze przygotowani, wystawiamy aż siedem druzyn - mówi Artur Kozal, lider FTI Racing Teamu. – Znam dobrze trasę, jest trudna. Myślę, że zapowiada się wielka impreza sportowa, w której chcemy być jednymi z głównych aktorów - podkreśla wielce utytułowany szosowiec.

Kibiców wypada zaprosić do Krzywinia, by zechcieli dopingować kolarzy amatorów i mastersów w ich szlachetnej rywalizacji o tytuły mistrzów Polski.

                                Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL