R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41631917 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Odjechał rywalom na sześć minut

 

Mariusz Gil triumfuje w Żarach


Mariusz Gil jest sportowcem z klasą. Żary, 24 kwietnia 2022.
Fot. FOTOMTB.pl

Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich (Euro Bike Team wygrał dziś w Żarach wyścig elity mężczyzn podczas drugiej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electriic MTB. Uczynił to absolutnie po mistrzowsku, gdyż drugiego na mecie Grzegorza Grabarka z Zielonej Góry (TBM Systems) wyprzedził aż o prawie sześć minut. W stolicy polskich Łużyc ścigało się 430 osób, nie licząc pięćdziesięcioro dzieci do lat dziesięciu.

– Zaatakowałem już na pierwszej rundzie, po drugim dłuższym podjeździe - mówi Mariusz Gil, utytułowany polski kolarz. – Czułem się dobrze, postanowiłem się sprawdzić: zobaczyć, czy dam radę odjechać Grzegorzowi Grabarkowi i innym zawodnikom. Pierwszy komunikat z trasy informował kibiców, że strzelczanin ma minutę przewagi nad rywalami.

Zawodnicy elity (kobiety i mężczyzni) mieli do pokonania dystans 60 kilometrów (3 rund po 20 km) o wielkości przewyższenia 1500 metrów. – Trasa była idealnie przygotowana, wielce techniczna - chwalił organizatorów Mariusz Gil. – Wjechałem na metę po niecałych trzech godzinach, samotnie i radośnie, z uniesionymi w górę rękoma. Dystans pokonałem ze średnią predkością 21,5 km/h - podkreśla.

Mariusz Gil, rocznik 1983, jest bodaj najbardziej utytułowanym zawodnikiem maratonów "Kaczmarka". Ma w swym dorobku tytuł wicemistrza świata w kolarstwie przełajowym w kategorii U23, cztery tytuły mistrza Polski elity mężczyzn z tychże przełajach. W tym roku w Gościęcinie wywalczył pierwsze miejsce wśród najmłodszych mastersów. Od kilku dobrych lat regularnie ściga się w maratonach MTB "Kaczmarka", z sukcesami. Jest wielce sympatycznym sportowcem.

Elita mężczyzn, 60 km - wyniki
1. Mariusz Gil (Euro Bike Team) - 2:42:13
2. Grzegorz Grabarek (TBM Systems) - 2:48:09
3. Marcin Urbaniak (KS Stomil Poznań) - 3:04:25
4. Kacper Fiszer (REAL 64-sto) - 3:05;34
5. Artur Małkowski (niestowarzyszony) - 3:13:19

Elita kobiet, 60 km - wyniki
1. Sandra Samolewska (Eurorower.pl) - 3:31:36
2. Agnieszka Kachel (Rybczyński-Bikes Remmers Team) - 3:31:54

Z dystanesm Giga zmagało się dziś 51 osób, trzy panie i 48 mężczyzn. Sklasyfikowanych zostało 36 panów i dwie kobiety.  

Żary okazały się gościnne dla fanów MTB. Świeciło słońce, było stosunkowo ciepło, nie padał deszcz, ale startujący licznie schodzili z trasy. Najczęściej powodem były kłopoty z powietrzem w oponach lub uszkodzenia przerzutki. Na Giga słowo DNF pojawiło się przy trzynastu nazwiskach, na Mega tylko przy siedmiu, ale na Mini aż przy dwudziestu dziewięciu.

Na Mega (40 km) triumfowali Idalia Banaś (Seven Perceptus Team) i Niemiec Gustav Lenne, na Mini - Sylwia Tumiłowicz (REAL 64-sto) i Bartosz Frank (Grupa MTB Sulechów). W wyścigu młodzików prawie razem na metę wjechali zwycięsko żacy: Natalia Jaros (R-bajk Skwierzyna) i Tymon Bęben (KS Stomil Poznań).

Kolejna odsłona maratonów MTB z solidnym stemplem Kaczmarek Electric za dwa tygodnie, 9 maja, w Sulechowie.

                                          Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL