R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327532 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Debiut z kolarskim przytupem

 

Marek Konwa dziś najszybszy
na torze samochodowym "Poznań"


Marek Konwa triumfuje na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Agnieszka Nowak

Marek Konwa, najlepszy polski kolarz górski, wystartował dziś w czwartku kolarskim na torze samochodowym "Poznań". Uczynił to po raz pierwszy i w swym debiucie w tym miejscu wygrał. Pewnie, zdecydowanie, z klasą. Trasę prawie 41 km (40860 metrów) pokonał w czasie 52:06:41h, a więc ze średnią prędkością 47,05 km/h.

Marek Konwa, rocznik 1990, ma ponad dwadzieścia tytułów mistrza Polski - w kolarskich przełajach i MTB. Olimpijczyk z Londynu (XC - 16. miejsce) postanowił spróbować swych sił w szosowym ściganiu na torze samochodowym "Poznań" podczas kolejnego, trzeciego, w tym roku czwartku kolarskiego.


Za chwilę start, Krzysztof Nowak pozdrawia kibiców.
Fot. Agnieszka Nowak

– To będzie mój debiut w tym miejscu. Nigdy nie startowałem na torze "Poznań". Pojadę na szosowym Treku, mam nadzieję, że dobrze - powiedział dziś o poranku Wielkopolskiemu Rowerowaniu Marek Konwa, najlepszy polski kolarz górski ostatnich kilku lat.

Wystartował i wygrał. O kilka długości roweru. Drugi był Holender Jos Harms, trzeci Sławomir Spławski z Bogdanowa, czwarty Artur Kozal z Mosiny.


Szosowe zmagania na torze "Poznań" są coraz ciekawsze.
Fot. Agnieszka Nowak

Był to niezwykle udany czwartek kolarski, gdyż ścigało się prawie 200 kobiet i mężczyzn, w tym zawodniczki z UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik i zawodnicy Tarnovii Tarnowo Podgórne.

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL