R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739016 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Vezuvio Team liczy 13 osób

 

Prezentacja grupy kolarskich amatorów w Mosinie


Vezuvio Team zaprezentował się w czwartek 6 grudnia 2018 w Mosinie sponsorom. miejscowej władzy i mediom.
Fot. Piotr Kurek

Vezuvio Team zaprezentował się dziś w Mosinie. Ta kolarska grupa liczy trzynaścioro osób i ma charakter amatorski. Swe umiejętności i sportowe możliwości ujawnią w sezonie 2019, przede wszystkim w maratonach MTB.

Marek Mierzwiczak jest najstarszym pasjonatem dwóch kółek w tym teamie. Ma 62 lata, w domu swoich dziesięć rowerów i niewygasłą chęć do rowerowej rywalizacji, głównie z rówieśnikami. – W tym roku startowałem w trzydziestu jeden maratonach MTB, w 25. z nich stałem na podium - mówił dziś nie bez dumy w Mosinie. – Brałem udział we wszystkich imprezach dwóch cykli: Grand Prix Kaczmarek Electric MTB i Solid MTB. No cóż, zakładam nowy strój Vezuvio Teamu i mam nadzieję, że pomoże mi bardzo w równorzędnej walce sportowej z takim mocarzem jazdy na rowerze, jak Grzegorz Napierała - podkreślał mieszkaniec Obornik.

Vezuvio Team to cztery panie i dziewięciu mężczyzn. Najbardziej znaną postacią tej wielkopolskiej ekipy jest Alicja Ratajczak z Zaniemyśla. Jako zawodniczka UKS Mróz Jedynka Kórnik startowała na szosie: reprezentowała Polskę na najważniejszych imprezach międzynarodowych, łącznie z mistrzostwami świata. W końcem roku 2017 zakończyła wyczynową karierę i teraz będzie się ścigać jako amatorka w maratonach MTB.

Agnieszka Król, Alicja Ratajczak, Marzena Szlabs, Monika Hildebrand, Bartosz Jędrzejczak, Patryk Przybyła, Damian Owczarz, Arkadiusz Broda, Mateusz Siejak, Arkadiusz Stefański, Marek Mierzwiczak, Paweł Kosmowski i Adam Łęgowski - tych trzynaścioro osób założyło dziś kolarskie stroje Vezuvio Teamu i ochoczo prezentowało je i siebie dla ludzi mediów.

W grupie są pasjonaci rowerów z Zaniemyśla, Obornik, Mosiny, Krosna i Poznania. Mają swych sponsorów i poczucie, że w sezonie 2019 zaznaczą swą obecność sukcesami na niejednej trasie maratonu MTB.

                            Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL