R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688163 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pogoda dla herosów

 

Bike Cross Maraton Gogol MTB w Mosinie 

Elita polskiego MTB w Wielkopolskim Parku Narodowym. 7 maja 2016.
Fot. Hanna Marczak

Michał Górniak, Marcin Urbaniak i Michał Kowalczyk jadą przez Wielkopolski Park Narodowy. Pedałują obok siebie, pilnując jeden drugiego. Ich wysiłek uchwyciła swym Nikonem D5100 Hanna Marczak. To przepiękne zdjęcie ilustruje w znakomity sposób dzisiejszy Bike Cross Maraton Gogol MTB w Mosinie.

Ta trójka ze zdjęcia - to elita polskiego MTB. Michał Górniak to aktualny mistrz Polski w kolarstwie górskim w kategorii cyklosport. Michał Kowalczyk miał zaszczyt reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy (Słowacja) i świata MTB (Szwajcaria) w roku 2011. Marcin Urbaniak im nie ustępuje. Jechał także z nimi, niewidoczny na zdjęciu, Bartłomiej Oleszczuk - mistrz Polski w maratonie MTB 2016 w kategorii cyklosport. 


Uśmiechnęta Sara Dolska na trasie mosińskego maratonu MTB. 
Fot. Hanna Marczak
 
Ta czwórka narzuciła dziś rytm jazdy na dystansie Mega (64 km) podczas mosińskiego maratonu MTB. Po pierwszej rundzie jechali obok siebie i tak też kończyli zmagania z trudną z powodu nadmiaru błota i wody trasą.

Woda wlewała się im do butów, numery startowe stały się nierozpoznawalne, błocko oblepiało nogi, twarze, ręce i także rowery. Ciemne sylwetki znakomitych kolarzy na tle zielonego, budzącego się w maju do życia lasu. I refleks Hanny Marczak, która swym Nikonem uchwyciła istotę niedzielnego wysiłku.

Tak jak oni, trudzili się i inni. Dziś do Mosiny przyjechało 612 osób, w tym aż 72 panie. Wszyscy oni mieli jednakowe warunki pogodowe. I choć nie padało, to jednak Wielkopolski Park Narodowy był wyjątkowo trudnym terenem rywalizacji po piątkowo-sobotnich deszczach. 


Janusz Przybysz (Thule) od prawie dwudziestu lat bierze udział w imprezach MTB.
Fot. Hanna Marczak

Z tej trójki ze zdjęcia zwycięsko wyszedł Michał Górniak (Poznań), drugi był Marcin Urbaniak (Poznań), trzeci Bartłomiej Oleszczuk (Poznań) - w jednkowym czasie 2:13:59, czwarty Michał Kowalczyk (Swarzędz) - 2:14:09 . Dwa kolejne miejsca zajęli: Błażej Surowiec (Poznań) i Przemysław Mikołajczyk (Konin). Mateusz Mróz (Czapury), były kolarz szosowy, był jedenasty. 
 
Z dłuższym dystansem wadziło się dziesięć kobiet. Triumfowała Magdalena Hałajczak przed Małgorzatą Zellner (obie panie z Poznania), Martą Gogolewską (Wągrowiec), Iwoną Rychlewską (Kołobrzeg), Lidią Bzdengą-Antoniewicz (Mosina) i Małgorzatą Gogolewską (Wagrowiec).

Z trasą Mini najszybciej uporali się Michał Gehrke (Chodzież), Wojciech Czeterbok (Śrem), Paweł Górniak (Poznań), Krystian Blaszczak (Niepruszewo), Jakub Kędziora (Poznań) i Dawid Kompiel (Łopuchowo). Aleksander Dehmel (w środku) miał szczęście w losowaniu: do 28 maja będzie jeździł Volkswagenem Golfem. Z lewej Dorota Zapasińska-Bibak, z prawej Robert Nowakowski (oboje z firmy Krotoski-Cichy - jednego ze sponsorów cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB). 
Fot. Hanna Marczak
 
Na 31 km triumfowała Martyna Paszkowska (Poznań), przed Izabelą Gościańską (Oborniki), Joanną Połuch (Poznań), Anną Stocką (Oborniki), Joanną Wojciechowską (Mosina) i Emilią Wojtkowiak (Poznań).

Najlepsze panie i najlepszych panów na obu dystansach honorował Waldemar Demuth - dyrektor Mosińskich Ośrodkow Sportu i Rekreacji. Szczęście w losowaniu dopisało wielu osobom, największe jednak Aleksandrowi Dehmelowi ze Złotoryjska, który jako jeden ze zwycięzców (Mega, M6+) uzyskał prawo do użytkowania samochodu Volkswagen Golf (sponsor Krotoski-Cichy, Przeźmierowo - ul. Poznańska 33) do 28 maja (kolejny maraton w cyklu Bike Cross Gogol w Wyrzysku).

                                         Piotr Kurek
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL