R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827016 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Luka Mezgec królem sprintu w Katowicach

 

Liderem pozostał Pascal Ackermann


Luka Mezgec pędził po sukces z prędkością ponad 82 kilometrów na godzinę.
Fot. Szymon Gruchalski/tour de pologne

Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) wygrał drugi etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour z Tarnowskich Gór do Katowic. Liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR pozostał Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe). 

Drugi etap tegorocznego Tour de Pologne to płaska, ale wymagająca technicznie trasa z Tarnowskich Gór do Katowic o długości 153 kilometrów. Tym razem w ucieczkę zabrało się dwóch kolarzy – Paweł Franczak z Reprezentacji Polski i Charles Planet (Team Novo Nordisk). Przewaga ucieczki dość szybko urosła do pięciu minut, a obaj kolarze między sobą rozegrali walkę na premiach. Paweł Franczak wygrał dwie lotne premie LOTTO w Piekarach Śląskich i Katowicach (100-lecia PCK), a Charles Planet triumfował na lotnej premii LOTTO w Siemianowicach Śląskich i wygrał dwie górskie premie TAURON IV kategorii w Katowicach

Na rundy w Katowicach uciekinierzy wjechali przed peletonem, ale ich przewaga szybko topniała. Peleton wchłonął śmiałków na ostatniej rundzie i było jasne, że w al. Korfantego przy Spodku o etapowe zwycięstwo powalczą sprinterzy. Tym razem najszybszy okazał się Luka Mezgec, który na finiszu wyprzedził Fernando Gavirię (UAE Team Emirates) i Pascala Ackermanna (Bora-Hansgrohe). Mezgec zdobył także nagrodę specjalną PKP Intercity dla najszybszego kolarza – na ostatnich dwustu metrach Słoweniec osiągnął prędkość 82,16 km/h.

Liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR pozostaje Pascal Ackermann, który o jedną sekundę wyprzedza Charlesa Planeta i o dwie sekundy Fernando Gavirię. Ackermann jest także na czele klasyfikacji Najlepszy Sprinter LOTOS. Charles Planet prowadzi w klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON, a także Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO. Premię dla Najlepszego Polaka LOTOS zdobył Paweł Franczak, który w klasyfikacji generalnej zajmuje piąte miejsce, a do lidera traci sześć sekund. Na czele klasyfikacji drużynowej jest Bora-Hansgrohe

Luka Mezgec (Mitchelton-Scott): - Zajmowałem już w Tour de Pologne miejsca na podium lub blisko podium, dziś wszystko ułożyło się perfekcyjnie i udało się wygrać.  To specyficzny finisz, ostatni kilometr to długa prosta, lekko w dół. Wiedziałem, że czeka nas mała loteria, ale bez mocnej nogi nie da się wygrać.

Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe): - Nie da się codziennie wygrywać, dziś nie udało mi się znaleźć przestrzeni do ataku. To chyba najszybszy finisz w tym roku, trzeba mieć perfekcyjną pozycję. Ale dobrze znaleźć się na podium, cieszę się z trzeciego miejsca i z tego, że udało się utrzymać żółtą koszulkę lidera.

Paweł Franczak (Reprezentacja Polski): - Rzadko jestem w odjazdach, dziś też tego nie planowałem, ale tak ułożyła się sytuacja na trasie. Adrian Kurek miał trochę problemów ze sprzętem i nie mógł zabrać się w ucieczkę, więc podgoniłem i to ja się w niej znalazłem. W klasyfikacji jestem piąty, mam tylko sześć sekund straty, więc zobaczymy jaka będzie taktyka na trzeci etap. 

Zwycięzca Etapu                                            Luka Mezgec (Mitchelton-Scott)
Klasyfikacja Generalna CARREFOUR          Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe)
Najlepszy Góral TAURON                            Charles Planet (Team Novo Nordisk)
Najlepszy Sprinter LOTOS                           Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe)
Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO             Charles Planet (Team Novo Nordisk)
Najlepszy Polak LOTOS                                Paweł Franczak (Reprezentacja Polski)
Klasyfikacja Drużynowa                               Bora-Hansgrohe

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL