R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689854 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Lata znaczone sukcesami

 

Euro Bike Kaczmarek Electric Team oficjalnie
podsumował swój jedenasty sezon startów


Piotr Pawlak (drugi z lewej) od 11 lat szefuje poznańskiemu zespołowi kolarskiemu. Piątkowe spotkanie w "Tivoli".
Fot. Piotr Kurek

Podtrzymując tradycję uroczystych spotkań podsumowujących miniony rok wspólnych treningów i wyścigów, zawodnicy i przyjaciele ekipy Piotra Pawlaka zebrali się w piątek wieczorem w Poznaniu, by uczcić sukcesy kolarskie 2017 roku. Szef "Eurobajków" przedstawił zaproszonym gościom i zawodnikom prezentację opisującą liczne w minionym sezonie zwycięstwa i osiagnięcia drużyny. Na spotkaniu nie zabrakło czołowych zawodników grupy, ale także wieloletnich, serdecznych przyjaciół zespołu.

Euro Bike Kaczmarek Electric Team podtrzymał dobrą passę, dzięki której na półkę z trofeami kolarskimi drużyny trafił ponownie puchar za zdobycie pierwszych miejsc w klasyfikacji zespołowej w cyklach Grand Prix Kaczmarek Electric MTB oraz Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Piotr Pawlak w sposób szczególny podziękował zawodnikom, którzy mieli największy wkład w zdobycie najwyższej wśród teamów liczby punktów, w tym przede wszystkim Andrzejowi Kaiserowi, Mariuszowi Gilowi, Zuzannie Madaj, Magdalenie Hałajczak, Małgorzacie Zellner, Bartoszowi Kołodziejczykowi, Remigiuszowi Gilowi i innym, którzy zawsze stawali na wysokości zadania.

– O ile maratony Czesława Langa, mimo tego, że w tym sezonie wszystkie były zaliczane do drużynowej generalki, od pierwszego startu układały się po naszej myśli, o tyle na wyścigach naszego sponsora Kaczmarek Electric S.A. nie zabrakło dodatkowej adrenaliny związanej z tym, że rywale deptali nam po piętach. Ekipa Wojtka Mizuro, czyli REAL 64–sto z Leszna to mocna, kolarsko doświadczona drużyna, że rywalizowanie z nimi to adrenalina z domieszką frajdy, bo po prostu są nastawieni na walkę tylko na trasie, przy jednoczesnej sympatycznej współpracy w sprawach organizacyjnych obu zespołów. Odpuściliśmy maraton w Rydzynie, ponieważ znaczna część zespołu przebywała wtedy jeszcze na zgrupowaniu w Lloret de Mar i to zmusiło nas do spięcia się na ostatnich edycjach i udało się. Sprawiliśmy wielką frajdę sobie, Cezaremu Kaczmarkowi i wszystkim, którzy przez cały sezon ze szczerą sympatią mówili lub pisali do nas, że trzymają za nas kciuki – podsumowuje Aleksandra Zygmont, radca prawny i zarazem dobry duch zespołu.


"Eurobajki" w piątkowy wieczór w "Tivoli".
Fot. Piotr Kurek

Liczne zwycięstwa i bardzo dobre wyniki sportowe ustawiły zawodników drużyny na najwyższych stopniach podium indywidualnych klasyfikacji generalnych obu cykli maratonów, czyli Czesława Langa i Cezarego Kaczmaraka, Z uśmiechem zgarnęli też złoto i brąz w Amatorskich Mistrzostwach Małżeństw w Kostrzynie Wielkopolskim, gdzie Małgorzata Zellner z mężem Piotrem oraz Joanna i Rafał Balawajderowie reprezentowali drużynę. Nie zabrakło mistrza kraju w branży elektronicznej – Rafał Balawajder zdobył ten tytuł w Dziwiszowie pod Jelenią Górą, mają też tytuł mistrzowski w kategorii nauczycieli zdobyty przez Daniela Grochałę w Strzelcach Krajeńskich, a Tomasz Jarząbek i Daniel Diks założyli koszulki mistrzowskie w Warszawie podczas rywalizacji przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnej. – Cały czas jesteśmy drużyną amatorską i z myślą o amatorach tworzone są tego typu sprawiające radość uczestnikom kategorie rywalizacji. Przyjmujemy takie wyróżnienia z dumą, uśmiechem i odpowiednim do tego dystansem – mówi Piotr Pawlak.

Euro Bike Kaczmarek Electric Team w przyszłym sezonie ponownie stanie do rywalizacji na maratonach Czesława Langa i oczywiście w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, który zgodnie z przedstawionym na spotkaniu statystykami organizatora podniósł swoje notowania w ciągu minionych lat, gdyż średnia liczba uczestników wyścigów tego cyklu znacznie podniosła się i to kosztem dwóch innych, znanych od lat cykli o ogólnopolskim zasięgu. Obecna na spotkaniu Joanna Balawajder, od sezonu 2017 roku główny koordynator organizacji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, zachęciła swój team do udziału w pierwszym wyścigu wieloetapowym Kaczmarek Electric MTB, który już sierpniu odbędzie się w górach. – Oczywiście, że tam będziemy! Już dopasowujemy nasz kalendarz do tej imprezy. Zapraszamy w imieniu naszego sponsora wszystkie drużyny. Spróbujmy swoich sił w pierwszym takim przedsięwzięciu firmowanym przez naszego sponsora – zachęca Aleksandra Zygmont.

Przygotowania do sezonu "Eurobajki" rozpoczynają marcowym i kwietniowym obozem w zaprzyjaźnionym Lloret de Mar (Hiszpania), dokąd będzie można się wybrać razem z nimi, o czym niebawem poinformują oficjalnie na swoim facebookowym profilu.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL