R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739571 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
26 maja wyścig kolarski
z bardzo dobrymi nagrodami

 

Września czeka na czołowych polskich
mastersów i zawodników kategorii cyklosport


Ryszard Szurkowski był gościem wrzesińskich rowerzystów. Września, 3 maja 2009.
Fot. Piotr Kurek

XX Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Ryszarda Szurkowskiego odbędzie się 26 maja 2018 we Wrześni - Chociczy Małej. Przez kilka godzin rywalizować będą na rowerach szosowych zawodnicy z licencjami, amatorzy, młodzież i dzieci. Swą formę zademonstrują VIP-y. Wielkie święto sportu i rekreacji zostanie przeprowadzone pod patronatem starosty wrzesińskiego Dionizego Jaśniewicza.

Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów, będzie patronował majowym wyścigom we Wrześni. Mistrz świata z Barcelony (był rok 1973) honorować będzie najlepszych zawodników i sam wystartuje w wyścigu VIP-ów. Wielki Mistrz Ryszard, mimo swych 72 lat, ciągle jest w znakomitej formie, co będzie można zobaczyć podczas sportowej rywalizacji Bardzo Ważnych Osobistości. Pojadą oni na dystansie 30 km (5 rund po 6 km każda).

Tego dnia zostanie przeprowadzonych aż jedenaście wyścigów. Najciekawszy rozpocznie się o godzinie 14.15. Wystartują w nim zawodnicy kategorii cyklosport oraz mastersi (M40, M50 i M60). Będą mieli oni do pokonania trasę 60 km (10 okrążeń po 6 km). Organizatorzy liczą na udział w tym wyścigu czołowych polskich zawodników, tym bardziej, że poza pucharami i nagrodami rzeczowymi pierwszych sześć miejsc open będzie premiowane finansowo - od 2000 złotych za pierwsze miejsce (2. - 1500, 3. - 1000, 4. - 700, 5. - 500) do 300 złotych za szóste.

Ten wyścig został umieszczony w kalendarzu Komisji Masters Polskiego Związku Kolarskiego oraz Wielkopolskiego Związku Kolarskiego.

 

Wyścig zostanie przeprowadzony na drogach i ulicach wokół firm Sitech i Volkswagen (Września-Chocicza Mała).

Jako pierwsi wystartują, w samo poludnie, chłopcy i dziewczynki z klas czwartych i piątych szkół podstawowych - członkowie szkółek kolarskich. Po nich pojadą koledzy z klas szóstych i siódmych (też ze szkółek kolarskich), następnie młodziczki i młodzicy.
|
O 13.30 ruszą na trasę VIP-y (Bardzo Ważne Osoby). Ciekawe, kto zechce stanąć na starcie i spróbować swych sił w rywalizacji kolarskiej z Ryszardem Szurkowskim.

Swą szansę ścigania będą mieli także juniorzy młodsi i juniorki młodsze, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, ale tylko z powiatu wrzesińskiego. Zakończą imprezę swą zabawą rowerową przedszkolacy.

Imprezę organizuje Starostwo Powiatowe we Wrześni, wspomagają władzę samorządową - Wytwórnia Sprzętu Sportowego PAMA oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe AGROPOL.

Zapisy drogą elektroniczną - pazdzior.pama@gmail.com - do 23 maja 2018.

                                           Piotr Kurek 
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL