R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825134 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Słoneczny maraton w ładnym miejscu

 

W Polkowicach startowało ponad 300 osób


Grzegorz Grabarek, Michał Gehrke i Mariusz Gil na trasie polkowickiego maratonu MTB.
Fot. FOTOMTB.pl

To był słoneczny maraton w ładnym miejscu. Tak można w wielkim skrócie określić warunki pogodowe, w jakich przyszło rywalizować uczestnikom piątej  edycji prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023 w Polkowicach. Startowało ponad 300 osób na starannie przygotowanej trasie przez miejscowych fanów kolarstwa górskiego

Polkowice już po raz drugi (debiut w lipcu 2022) gościły entuzjastów MTB, którzy ścigają się w ramach cyklu Kaczmarek Electric. Impreza miała wsparcie miejscowych władz, zaś tutejsze ekipy Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus i Obudowa Grupa Pościgowa starannie przygotowały trasę na imprezę i sportowo mocno zaznaczyły w niej swój udział.

Dystans Giga tym razem liczył 73 km, na który złożyły się trzy rundy po 23 kilometry plus dojazd na nie i powrót na metę.. Do Polkowic przyjechali Mariusz Gil Euro Bike Team) i Grzegorz Grabarek (TBM Systems), co gwarantowało ściganie na wysokim poziomie w elicie mężczyzn. Ta dwójka kolarzy od lat rywalizuje z sobą: wygrywając imprezy naprzemiennie. Dziś również jechali obok siebie do samego końca. Towarzyszył im Michał Gehrke (Rybczyński-Bikes Remmers Team). Wszystko rozstrzygnęło się na finiszu. Wygrał Grzegorz Grabarek przed Michałem Gehrke i Mariuszem Gilem.

Z najdłuższym dystansem wadziły się dwie panie. Triumfowała Debora Figiel (Rybczyński-Bikes Remmers Team) przed Agnieszką Mazur (Brose Sitech).  

Na Mega triumfowali  Idalia Banaś (Seven Perceptus Team) i Kacper Fischer (REAL 64-sto), startowało 88 mężczyzn i sześć pań (wszyscy z tego dystansu dojechali do mety). Adrianna Janiszewska (Trasa Masters MTB) i Dawid Romanowski (Yolobike Marba Team) okazali się najlepsi na Mini. W młodzikach zwyciężali: Natalia Gacek (MKS Polkowice) i Witold Wierzbicki (LKS Trasa Zielona Góra). Rowerową zabawę miały dzieci - było ich ponad 120. .

Kolejna edycja "Kaczmarka" za dwa tygodnie, 18 czerwca, w gościnnej zawsze dla rowerów i kolarstwa Chodzieży.  

                                       Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL