R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832470 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sławomir Pituch w roli głównej
podczas maratonu MTB w Mądrzechowie

 

Ponad 200 osób na rowerach pod Bytowem


Sławomir Pituch po raz kolejny wygrał Bytowski Maraton Rowerowy MTB.
Fot. Piotr Kurek

Sławomir Pituch wygrał dziś w ładnym stylu Bytowski Maraton Rowerowy MTB 2019 na dystansie Mega (najdłuższym - 42 km). Na linię mety wjechał samotnie, 2 minuty 11 sekund przed drugim na końcowej kresce Tomaszem Repińskim z Kościerzyny. W sympatycznej imprezie sportowo-rekreacyjnej wzięło udział prawie 250 osób, także dzieci najmłodsze i te do lat dwunastu.

Sławomir Pituch z Bytowa to wielce znany zawodnik. W przeszłości jako junior reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym. Już jako amator wielokrotnie zwyciężał w maratonach MTB na krótszych dystansach - także w Mądrzechowie w poprzednich latach.

Dziś zdecydował się na jazdę na dystansie Mega (trzy rundy po 14 km). Po starcie jechał na drugiej pozycji za Tomaszem Repińskim. – Dojechałem do niego pod koniec pierwszego okrążenia i wyprzedziłem na pierwszej górce drugiej rundy. I tak spokojnie jechałem do końca. Zwycięsko, bez stresu.

Z dystansem Mega wadziło się 55 osób, w tym siedem pań. Pierwsza trójka wśród mężczyzn to:1. Sławomir Pituch, 2. Tomasz Repiński, 3. Grzegorz Kołodzik (Żarnowiec), trzy najlepsze panie to: 1. Agnieszka Pieper (KK Lew Lębork), 2. Ewelina Cywińska (Mój Bike Team), 3. Monika Kulling (Gnieżdżewo).

Na krótszej trasie rywalizowało 118 pasjonatów MTB, którzy do Mądrzechowa przyjechali z Gdańska, Gdyni, Grudziądza, Bydgoszczy, Kościerzyny, Chojnic, Słupska, Wągrowca, czy też z Poznania. Wśród mężczyzn triumfował Damian Ciba (Ta Ko Team) przed Sebastianem Młyńskim (MLKS Baszta Bytów) i Jackiem Rogowskim (KSR Kościerzyna). Trzy najlepsze panie to: 1. Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów), 2. Lucyna Bonik (Chojnice) i 3.Joanna Smogór (Gogol MTB Wągrowiec).

Były premie finansowe dla najlepszych trójek na dystansach Mega i Mini (kobiety i mężczyzni), nagrody rzeczowe i statuetki oraz medale dla wszystkich. Ścigały się także dzieci. Honorowym starterem był Euzebiusz Marciniak, pierwszy trener Czesława Langa.

Panowie Andrzej Kaiser i Eugeniusz Wiatrowski (sołtys Mądrzechowa) zorganizowali maraton MTB w tym miejscu już po raz czwarty. Udany, w lipcowym słońcu, z coraz liczniejszym udziałem dziewcząt i chłopców urodzonych już w XXI wieku. Zawody obserwowała i nie szczędziła komplementów pod adresem duetu Pan Andrzej i Pan Eugeniusz pełniąca obowiązki prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Kolarskiego Jolanta Schreiber.

                               Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL