R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41204965 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Jedziemy do Wieruszowa

 

11 listopada VI Niepodległościowy Maraton MTB 11 listopada 2015 w Wieruszowie odbędzie się VI Niepodległościowy Maraton MTB. Jego uczestnicy zmierzą się w jesiennych warunkach pogodowych, oby tylko świeciło słońce i nie sypał śnieg, z dystansem 45 kilometrów, kobiety - o rundę krótszym, 30-kilometrowym. Na najlepszych czekają premie finansowe. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się ponad 200 chętnych oraz 39 dzieci.

Przygotowania do imprezy trwały od początku tego roku. Pasjonaci rowerów z Wieruszowa zjechali wiele kilometrów, by wyznaczyć w terenie (w lasach Pieczyska-Klatka) optymalną trasę: powstały nowe odcinki - w tym singel tracki. Przewyższenia na jednej pętli wynoszą 330 metrów. Biorąc pod uwagę fakt, że do pokonania będą trzy okrążenia, ich łączna suma daje 990 metrów. Będzie zatem gdzie się zmęczyć, potrzebne okażą się umiejętności techniczne.

Impreza odbędzie się po raz szósty, po raz drugi czas zostanie zmierzony elektronicznie (na głównym dystansie). Organizatorzy są przygotowani na przyjęcie trzystu zawodników i taką też liczbę kibiców. Pamiątkowe numery startowe już czekają. Komandorem imprezy jest Janusz Stasiewicz, pomysłodawca i popularyzator całej imprezy od początku jej trwania, animator kolarstwa w Wieruszowie. 


Tak było przed rokiem, 11 listopada 2014.
Fot. Piotr Kurek

Organizatorom imprezy niezbędnego wsparcia udzieliły: Urząd Miasta i Gminy Wieruszów z burmistrzem Rafałem Przybyłem na czele, także Starostwo Powiatowe w tym mieście. Policjanci z Komendy Miejskiej zabezpieczą przejazd kolarzy. Ochotnicza Straż Pożarna z miejscowości Pieczyska (tutaj odbędzie się impreza) zadba o zabezpieczenie trasy i kuchnię.

By impreza odbyłą się w takiej skali, potrzebni byli i znaleźli się sponsorzy, głównymi z nich są firmy Wędlinka (Aleksander Gajewski), MALIKdevelopment i Arkos (Arkadiusz Petros z Perzowa) oraz Opolskie Centrum Rowerowe (Wojciech Kwiecień). Ową listę można wydłużyć o ludzi dobrej woli: NATALIline (siłownia i fitnes Dawida Kasprzaka z Wieruszowa), fabryka styropianu „STYROKON” z Koniecpola, skład opału Grzesiak, NODON (producent odzieży sportowej i reklamowej Widziszewo k. Kościana), trenera personalnego Konrada Bulesowskiego, firmę ENTERPACK z Myjomic (Michała Cierpika), ART-MET z Wieruszowa (Roberta Szewczyka), ubojnię i sklepi mięsny SŁOWIKOWSKI, sklep rowerowo-motorowy Pawła Ostrycharza, firmę handlową OARO Aleksandry Zych, gabinet weterynaryjny Kowalówka, ubojnię zwierząt WALCZAK z Galewic, hurtownię płytek z Wieruszowa KWIATKOWSKI, zakład przetwórstwa mięsnego „EGO-DĘBINA”, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, „AUTO-EXPRES” Adama Podawacza z Pieczysk, „LOTAR” - hurtownia pianki tapicerskiej z Mieleszyna. Pomocy udzielił także Jerzy Przybył - radny powiatu wieruszowskiego.

Media (mtb-xc.pl, xc-mtb.info, Wielkopolskie Rowerowanie, Radio Sud, Radio Ziemi Wieluńskiej, Radio Łódź, Radio Centrum, "Tygodnik Powiatowy" oraz Na Opak TV) objęły patronat nad wieruszowskim maratonem MTB. Wolontariusze w niemałej liczbie zgłosili chęć pomocy.

11 listopada jedziemy do Wieruszowa, by w klimacie niepodległościowego święta ścigać się na rowerach. Dzieci do lat trzynastu mają oddzielny wyścig i startują o godzinie 10.00, maraton MTB rozpocznie się o godzinie 11.30. Panowie zmierzą się z dystansem 45 km, panie z trzydziestoma kilometrami. Będzie jedenaście kategorii, w każdej pięć najlepszych kobiet i pięciu mężczyzn otrzyma premie finansowe od 300 do 30 złotych (pod warunkiem sześciu startujących w danym przedziale wiekowym). Do tej pory zgłosiło się ponad 200 osób, także i 39 dzieci do lat trzynastu.

Imprezę z mikrofonem w ręku poprowadzi Piotr Kurek, dziennikarz i pasjonat rowerów.

Więcej szczegółów oraz zasady rejestracji na stronie www.tsrwieruszow.pl


11 listopada 2015
VI Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów 2015

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Wieruszów, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, OSP Pieczyska, Towarzystwo Sportowo-Rowerowe Ashima Wieruszów/ WKS Prosna
Gdzie: Pieczyska koło Wieruszowa
Start: godzina 11.30 - maraton MTB na dystansie 45 kilometrów (mężczyzni) i 30 km (kobiety). O godzinie 10.00 start wyścigu dzieci do lat 13 na trasie 8 kilometrów.
Więcej informacji: www.tsrwieruszow.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL