R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739105 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Trasa w Zielonej Górze
nie była dziecinnie łatwa

 

Podziękowania dla Dariusza Konwy


Mariusz Gil jedzie po zwycięstwo. Leży Piotr Konwa i jego rower.
Fot. FOTOMTB.pl

Trzeci etap tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zawitał do Zielonej Góry w Dzień Dziecka, ale jeśli ktoś się spodziewał, że z tej okazji trasa będzie dziecinnie prosta, to się pomylił.

– Bardzo wymagająca, interwałowa, dużo sztywnych zjazdów i podjazdów, do tego dużo korzeni i piasku, czyli było wszystko, co na takiej trasie być powinno - komentowali zawodnicy.

Większość osób oceniała ją jako bardzo widokowo ładną, wytrzymałościową i techniczną. Niektórzy byli wręcz zaskoczeni.– Nigdy bym nie przypuszczał, że w Zielonej Górze mogą być tak piękne tereny do uprawiania kolarstwa górskiego. Organizatorowi należą się gratulacje za wytyczenie tak ciekawej i bardzo szybkiej trasy – mówił jeden z uczestników, który na zawody przyjechał z Poznania. – Naprawdę jestem pod wrażeniem.


Oto piękno maratonów MTB: kolarski wysiłek w wiosennej scenerii zielonogórskich lasów.
Fot. FOTOMTB.pl

– Podziękowania należą się przede wszystkim Dariuszowi Konwie, który wyznaczał trasę – podkreślał Wacław Hansz, organizator 3. etapu cyklu, prezes Lubuskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Sam Dariusz Konwa, któremu w wyznaczeniu trasy pomagali synowie Marek i Piotr, usłyszał trochę „skarg” od zawodników na ciężkie podjazdy. Oczywiście większość z uczestników była z tych trudności jak najbardziej zadowolona. A byli też tacy, co trudności nie napotkali. – Wszystko do przejechania- komentowali wjeżdżając na metę.

- Trasa bardzo zróżnicowana, suma przewyższeń wynosiła ponad 600 metrów. Pod tym względem to najbardziej wymagająca trasa w całym cyklu Kaczmarek Electric MTB – oceniał Tomasz Smolak, sędzia główny zawodów.


Krzysztof Krzywy podczas zielonogórskiego maratonu MTB.
Fot. FOTOMTB.pl

Ze względu na ulewne deszcze, trwające przez kilka dni przed zawodami, organizatorzy odetchnęli z ulgą, widząc w niedzielny poranek błękitne niebo. – Denerwowaliśmy się trochę, ale na szczęście warunki pogodowe poprawiły się i na samych zawodach było już bardzo dobrze – mówił Wacław Hansz, który cieszył się również z dużego zainteresowania zawodami dla dzieci. Wystartowało ich ponad 70.W sumie w niedzielnych zawodach wystartowało około 600 osób.

- W organizacji zawodów pomagało nam wiele osób, ale szczególne podziękowania należą się Straży Leśnej z Nadleśnictwa Zielona Góra – podsumował trzeci etap Wacław Hansz. – Moim zdaniem była to wręcz nieoceniona pomoc.

Mega, 58 km - wyniki
Kobiety

1. Magdalena Hałajczak, Euro Bike Kaczmarek Eletric Team - 2:50:03
2. Paulina Bielińska, Volkswagen Samochy Użytkowe - 2:58:09
3. Małgorzata Zellner, Euro Bike Kaczmarek Eletric Team - 3:00:57

Mężczyzni
1. Mariusz Gil, Agrochest Team - 2:20:41
2. Bartosz Banach, Hotel Cztery Brzozy Aptekagemini.pl - 2:20:44
3. Andrzej Kaiser, Euro Bike Kaczmarek Electric Team - 2:20:53

Mini, 29 km - wyniki
Kobiety

1. Zofia Rzeszutek, MLKS Baszta Bytów - 1:35:14
2. Idalia Gmura, E.CORAX RANT-TEAM.PL - 1:35:39
3. Ewa Mielcarek, Euro Bike Kaczmarek Electric Team - 1:35:43

Mężczyzni
1. Marco Hentschel, Kühn Fahrwerkstechnik - 1:13:10
2. Robert Bondaryk, OponMax - 1:13:39
3. Dawid Romanowski, SOGEST - 1:14:19

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL