R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602996 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Słonecznie na rowerach
nad Wartą i przez Puszczę Zielonka

 

26 kwietnia Volvo MTB Marathon
w Murowanej Goślinie i najbliższej okolicy


Przed dwoma laty, 14 kwietnia 2012, w Murowanej Goślinie wystartowało prawie tysiąc kobiet i mężczyn.
Fot. Piotr Kurek

W sobotę 26 kwietnia 2014 roku w Murowanej Goślinie odbędzie się Volvo MTB Marathon. Jego uczestnicy zmierzą się z trzema dystansami: 27 km, 64,7 km i 97 kilometrów.

Dziewiąta edycja Volvo MTB Marathon, najstarszego ogólnopolskiego maratonu na rowerach górskich w Wielkopolsce (pierwszy raz odbył się w czerwcu 2006 roku), była zaplanowana na niedzielę 27 kwietnia. Z uwagi jednak na uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II w Rzymie zapadła konieczność przeniesienia imprezy na inny termin: 26 kwietnia. Tak postanowili wspólnie jej organizatorzy: władze Murowanej Gośliny i Grzegorz Golonko - główny organizator cyklu Powerade Volvo MTB Marathon.

Maratończycy wystartują z Nowego Rynku osiedla Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie. Będą mieli do pokonania około 1 km po asfalcie, następnie po ostrym skręcie w prawo zaczną rozjazd na szutrówce. Będzie to dość szybka jazda, gdyż jest płasko i twardo a wszyscy jeszcze dysponują odpowiednim zapasem sił, więc trzeba uważać, aby nie zakończyć maratonu w jakiejś "kraksie. Na 5 km trafią na sekcje singli i po pokonaniu ok. 1,5 km skręcą w lewo przeprawiając się mostkiem na drugi brzeg Trojanki. Następnie wzdłuż Warty, dość pokręconym szlakiem rowerowym,będą mieli do pokonania ok. 6 km. Dotrą w ten sposób prawie do półmetka dystansu Mini i od tego momentu będą mieli do pokonania kilka podjazdów. Wszystko to w terenie nadrzecznym, czasami wilgotnym lub prawie błotnistym (sąsiedztwo Warty). Po pokonaniu kilku górek powrót w kierunku Murowanej Gośliny, raczej bez specjalnych problemów terenowych. Dojeżdżając do Murowanej Gośliny maratończycy z dystansu Mini skręcą w lewo i zaczyną półtorakilometrowy finisz.

Reszta maratończyków z Mega i Giga przekroczy drogę nr 196 i duktami leśnymi skieruje się w okolice Dziewiczej Góry. Po pokonaniu ok. 18 km uczestnicy będą mieli do pokonanie ok. 3 km - najbardziej górski odcinek maratonu. Może to nie góry, ale trochę zaboli… podjazd pod Dziewiczą Górę. Następnie wszyscy kierują się z powrotem do Murowanej Gośliny. Na 61 km nastąpi rozjazd dystansu Mega/Giga. Zawodnicy z Mega skręcą w prawo i będą mieli do mety ok. 3 km, natomiast ci z Giga z powrotem pojadą na Dziewiczą Górę, powtarzając pętle Mega. Po powtórnym zaliczeniu Dziewiczej Góry zawodnicy najdłuższego z dystansów zameldują się w tym samym miejscu i mając w nogach ponad 90 km skręcą w prawo i po przekroczeniu drogi nr 196 kierować się będą już do mety.

Puchary dla najlepszych kobiet i mężczyzn we wszystkich kategoriach wiekowych funduje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

26 kwietnia 2014
Volvo MTB Marathon 2014

Organizator: G&G Promotion, Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
Gdzie: Murowana Goślina - Nowy Rynek, os. Zielone Wzgórza
Start: godzina 10.45 - dystans Giga, godzina 11.00 - dystans Mega, godzina 11.03 - Mini. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 21, w sobotę od 7.00 do 9.00. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 27 km, Mega - 64,7 km, Giga - 97 km.
Więcej informacji: http://www.mtbmarathon.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL