R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625452 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Spotykamy się w Żarach

 

Czwarta edycja Grand Prix Kaczmarek Electric


Sympatyczna ekipa Wataha Przemków regularnie startuje w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Nowa Sół, 13 września 2020.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę (27 września) w Żarach odbędzie się kolejna edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Tym razem panie i mężczyzni rywalizować będą w urokliwych lasach, bardzo pagórkowatych. Swój start zapowiedziało ponad trzysta osób.


– Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB trafił do Żar po raz pierwszy w roku 2017 - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka całego przedsięwzięcia. – Pasjonaci kolarstwa górskiego mają tutaj dobre warunki do sportowej rywalizacji. Miejscowe lasy są ładne, a pagórkowaty teren jest wyjątkowy jak na Lubuskie. Wielkość przewyższenia na trasie Mega to ponad 1100 metrów, więc łatwo nie będzie.

– Na początku trasy będzie płasko - objaśnia jej konfigurację Krzysztof Grzegorczyk, tutejszy organizator "Kaczmarka". – Ale kiedy minie jej jedna trzecia dystansu, rozpoczną się wzniesienia, jazda góra dół. I tak prawie do samego końca. W stosunku do ubiegłego roku dokonaliśmy kilku zmian, na odcinkach po starcie i przed metą. Imprezę będą obstawiać miejscowi fani kolarstwa i biegów oraz członkowie Żary Runners Team. Zapraszamy ludzi do naszego Zielonego Lasu i naszego miasta - podkreśla.

Na  liście zgłoszeń widnieją znane nazwiska. Wśród pań kandydatką do zwycięstwa wydaje się być Marlena Droździok, która w w niedzielę wywalczyła piąte miejsce w elicie kobiet w Gdyni podczas Mistrzostw Polski w Maratonie MTB. W stawce mężczyzn jest kilku mocnych zawodników, którzy zechcą stanąć na najwyższym miejscu podium: Mariusz Gil, Grzegorz Grabarek, Andrzej Kaiser i ... Michał Glanz.

Ten ostatni zawodnik reprezentuje Świat Rowerów Team, przyjechał po raz pierwszy na zawody Grand Prix Kaczmarek do Nowej Soli (13 września), gdzie zajął 5. miejsce w elicie mężczyzn. W minioną niedzielę startował w Gdyni, gdzie podczas Mistrzostw Polski w Maratonie MTB uciekał kilkadziesiąt kilometrów rywalom, by ostatecznie zostać wicemistrzem kraju w kategorii cyklosport.

W Żarach nie zabraknie Wojciecha Mizuro, mistrza Polski w maratonie MTB (kategoria amator M4), i jego silnej ekipy REAL 64-sto z Leszna, w barwach której pojadą Kacper Fiszer i Grzegorz Grabarek.

Do zobaczenia w Żarach!

                               Piotr Kurek  

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL