R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826979 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jutro maraton MTB

 

W niedzielę 20 sierpnia
wszystkie drogi prowadzą do Pobiedzisk

Jutro (20 sierpnia) w Pobiedziskach odbędzie się kolejna impreza Bike Cross Maraton Gogol MTB. To wielkopolskie miasteczko pojawia się po raz pierwszy w historii cyklu, ale gościło tutaj dwadzieścia lat temu (też w sierpniu) fanów kolarstwa górskiego na zawodach XC.

Jutro maratończycy wystartują z terenu miejskiego targowiska, pojadą ulicą Klasztorną, a następnie Pólwiejską. Pierwszy fragment trasy wiedzie asfaltem, panie i panowie przejadą obok starego wyspiska odpadów wszelakich (w tej chwili już nieczynnego), by dotrzeć kolejno do Zbierkowa, Kociałkowej Góry i Promna.

Łza się w oku kręci, gdy sobie pomyślę, że dwadzieścia lat temu organizowałem w Pobiedziskach Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w kolarstwie górskim. Pomagali mi w tym działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów, animatorzy MTB w Wielkopolsce - Tadeusz Kubiak, Bogdan Bartkowiak, Andrzej Glesmann (byli kolarze szosowi).

Start i meta zostały zlokalizowane na wysokim wyniesieniu, z którego rozciągał się widok na odpady wszelakie. Rywalizowali dziennikarze, ale odbył się wyścig VIP-ów, w którym swój pot przelewali, między innymi, senator RP Wojciech Kruk, poseł na Sejm Karol Działoszyński, wiceprezes MTP Przemysław Trawa, dyrektor Tomasz Wiktor, wiele ludzi biznesu i sportu.

Było to dokładnie dwadzieścia lat temu, w sierpniu 1997 roku, gdy burmistrzem miasta był Krzysztof Wojdanowicz, a jednym ze znaczących sponsorów Wojciech Mróz (obecny na imprezie w Pobiedziskach), który już wówczas za swe pieniądze finansował grupę kolarską Mróz.

Spikerem imprezy był red. Marek Lubawiński z "Głosu Wielkopolskiego".

Tak dwadzieścia lat temu przyczyniałem się z przyjaciółmi z Poznańskiego Towarzystwa Cyklitsów do tworzenia podstaw MTB w Wielkopolsce. Prasowy zapis tego wydarzenia można znaleźć na sportowych i towarzyskich stronach "Głosu Wielkopolskiego".

Jutro dystans Mega liczyć będzie 52 km, Mini - 26 kilometrów. Start na dluższej trasie o 11.15, na krótszej o 11.30. Odbędzie się także Rajd z Duszą.

Co tu dużo mówić, trasy wokół Pobiedzisk są bardzo atrakcyjne, co jutro osobiście będą mogli sprawdzić fani MTB.

                                   Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL