R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645249 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Paulina Bielińska pokazała moc

 

Słoneczne otwarcie sezonu w Warszawie


Patryk Piasecki (JBG-2) wygrał w Warszawie rywalizację na Giga. Powtórzył zatem swój sukces z 2014, gdy pierwszy finiszował na Agrykoli na najdłuższym dystansie.
Fot. Szymon Gruchalski

Patryk Piasecki (JBG-2 Professional MTB Team) oraz Paulina Bielińska (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes) zwyciężyli na najdłuższym dystansie Grand Fondo podczas Skandia Maraton Lang Team w warszawskim Wilanowie.

Płaska, nadwiślańska trasa okazała się idealnym rozwiązaniem na otwarcie sezonu maratonów. Od samego rana w miasteczku zawodów w pobliżu Pałacu w Wilanowie zbierały się tłumy kolarzy. Dodatkową zachętą okazała się słoneczna, prawdziwie wiosenna aura. – Właściwie wszystkim imprezom plenerowym w Wilanowie towarzyszy piękna pogoda. Tym razem dopisała zarówno aura, jak i uczestnicy oraz organizatorzy. Jestem pod wrażeniem – mówił Artur Buczyński, zastępca burmistrza dzielnicy Warszawa Wilanów. W sumie na starcie pierwszej w tym roku edycji Skandia Maraton Lang Team stanęło ponad tysiąc uczestników.

Znalazło się miejsce także dla aktualnej mistrzyni Europy Agnieszki Skalniak, która wraca do formy po kontuzji. – Cieszę się z takiej pogody. Nie lubię jeździć w deszczu, za to uwielbiam w słońcu i upale. Atmosfera jest tu wspaniała. Można spotkać się ze znajomymi albo rodzinnie spędzać czas. Bardzo fajna zabawa – mówiła Skalniak. Ona traktowała swój start treningowo, ale inni walczyli od startu do mety.

Na dystansie Mini (42 km) najszybszy okazał się Jacek Rogowski (KSR Kościerzyna). – Na pofałdowanym fragmencie oderwała się czteroosobowa grupka, w której się znalazłem. Przed rokiem zepsułem końcówkę, bo finiszowałem na kamieniach. Teraz zachowałem się sprytniej, pojechałem po krawężniku i wyprzedziłem rywali – mówił na mecie Rogowski. Wśród kobiet najszybsza na dystansie Mini była Zofia Rzeszutek (Baszta Bytów). W ramach dystansu Mini rozgrywano również Mistrzostwa Polski Dziennikarzy, w których najlepszy czas osiągnął Mateusz Lewandowski (QSG Team).

Na dystansie Medio (62 km) triumfowali Remigiusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) oraz Katarzyna Łysek (ProCycling.pl).

Najdłuższy dystans Grand Fondo liczył 82 kilometry, a najszybciej pokonali go Paulina Bielińska i Patryk Piasecki, który minimalnie wyprzedził Dariusza Batka z CST Riders. – Wiedzieliśmy, że musimy rozegrać ten wyścig drużynowo. Od początku narzuciliśmy ostre tempo, żeby porwać grupę. Na końcu Wojtek Halejak zaczął finisz, za nim pomknął Darek Batek. Ja wiedziałem, że muszę trzymać koło i na koniec wyjść. Udało się – mówił Piasecki. – Zawsze przyjeżdżam na Skandia Maraton Lang Team po zwycięstwo. Ale rywale nie śpią, każdy trenuje i każdy chce wygrać. Natomiast sam wyścig w Warszawie robi duże wrażenie – przyznał z kolei Batek.

Wśród kobient na Giga zwyciężyła Paulina Bielińska z Kargowej (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes). W tym roku dołączyła do ekipy z Poznania i w ciągu sześciu minionych dni wygrała drugi maraton MTB: 10 kwietnia triumfowała na trasie Mega w Dolsku.

Drużynowo pierwszą edycję Skandia Maraton Lang Team wygrała ekipa Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team z Poznania - 1898 punktów. Zdobywali je: Maciej Kasprzak, Andrzej Kaiser i Remigiusz Gil.

Wrażenie robili także uczestnicy Parady Rodzinnej – łatwej, przyjaznej rundy przeznaczonej dla najmłodszych kolarzy. Wystartowało ich prawie dwustu! Choć na trasie nie ma rywalizacji, to emocji nie brakuje. – Cieszy mnie fakt, że coraz więcej Polaków i coraz więcej rodzin jeździ na rowerach. To bardzo budujące. Ludzie uświadamiają sobie, że ruch i aktywność mają wpływ na to, że żyje nam się trochę lepiej, że jesteśmy trochę bardziej uśmiechnięci. Wszystko idzie w dobrą stronę – cieszył się Paweł Ziemba, prezes Zarządu Skandia Życie. Wilanów jest miejscem, gdzie na jednej z najpopularniejszych tras w Warszawie codziennie można spotkać setki kolarzy i rodzin na rowerach. – Nasza trasa rowerowa wzdłuż Wisły zaczyna się na granicy z Łomiankami, a kończy przy Konstancinie. W tym roku na ścieżki rowerowe zostanie przeznaczonych 80 milionów złotych. Cieszy też sukces Veturilo, który został uznany przez "New York Times" za jeden z pięciu najlepszych systemów rowerowych na świecie.” – dodał wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak. – To było fantastyczne otwarcie sezonu. Widać, że cele, które postawiliśmy sobie 10 lat temu organizując pierwszy Skandia Maraton Lang Team, udaje się realizować. Z jednej strony mamy tu najlepszych zawodników, a z drugiej tłumy miłośników rowerów, którzy przyjeżdżają, mogą się spotkać, porównać wynik, zobaczyć jak jadą najlepsi, porozmawiać. Coraz więcej Polaków wsiada na rowery i to jest piękne – podsumował Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL