R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873518 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Cezary Zamana zaprasza
w niedzielę do Karczewa

 

Zimowy cykl maratonów rowerowych Mazovii
Northtec MTB Zimą


Tak było przed rokiem w Karczewie na trasie maratonu Northtec MTB Zimą.

Drugi rok z rzędu zostanie rozegrany cykl zimowych maratonów Mazovii - Northtec MTB Zimą. Pierwsza tegoroczna edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 lutego 2011, w Karczewie.

Organizacja, drugi raz z rzędu, cyklu zimowych maratonów rowerowych jest między innymi odpowiedzią Cezarego Zamany, głównego organizatora Mazovii, na wyrażane przez uczestników zapotrzebowanie na jazdę na rowerze przez cały rok: nawet w trudnych, zimowych warunkach. A jest ich już ponad 10 tysięcy. Taka liczba zarejestrowanych osób w systemie Mazovia zakończyła ostatni sezon maratonów MTB.

Na chwile obecną zimowa aura sprzyja jeździe na rowerze. Niewielka pokrywa śniegu i nieduży mróz to idealne warunki, aby wystartować….

Trasa poprowadzona zostanie lasem. Startujący będą mieli do dyspozycji Halę Sportową w Karczewie (szatnie, prysznice, ciepły posiłek regeneracyjny), co z pewnością tylko bardziej zachęcić do udziału w imprezie tych, którzy się jeszcze wahają.

Maratony zimowe można potraktować jako treningi przed sezonem letnim. Ten element dla kolarza MTB powinien być bardzo istotny, gdyż technika jazdy i kontrola poślizgów to bezpieczeństwo, ale i przyjemność uprawiania kolarstwa terenowego. Natomiast ćwiczenia koordynacji ruchowej na śniegu świetnie nadają się do trenowania upadków i poślizgów. To również odpowiedni moment dla zawodnika na sprawdzenie na jakim poziomie treningowym obecnie się znajduje i jak jego forma sportowa ma się do innych zawodników, potencjalnych rywali w sezonie letnim.

Uczestnicy maratonu w Karczewie będą mieli do wyboru trzy dystanse: Mega - 40 km, Fit - 22km i Hobby - około 6 km. Start godzina 10.00. Biuro zawodów będzie czynne w Karczewie w sobotę (5 lutego) w godz. 12.00-16.00 w Hali Sportowej (skrzyżowanie ulic Westerplatte i Otwockiej) oraz w dniu zawodów w godz. 8.00-9.30.

Szczegółowe informacje, regulamin imprezy na WWW.mazoviamtb.pl/zima

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL