R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309872 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Świebodzin czeka na maratończyków MTB

 

Druga edycja Grand Prix Kaczmarek Electric 2023


Start zawodników elity w Wilkowie pod Świebodzinem. Wrzesień 2022.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę (23 kwietnia) w Świebodzinie odbędzie się kolejna w tym roku (druga) edycja prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023. Zapowiada się ciekawa impreza z udziałem znanych pasjonatów kolarstwa. Będą oni rywalizować w pięknej okolicy: w lasach i nad trzema jeziorami.  

Miasteczko świebodzińskich zawodów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB będzie zlokalizowane na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji nad Jeziorem Wilkowskim. – To bardzo ładne miejsce - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka cyklu. I dodaje: – Świebodzin po raz drugi gościć będzie entuzjastów kolarstwa górskiego, którzy rywalizują w naszych imprezach.

– Serdecznie zapraszam do Świebodzina - to słowa Jakuba Pawłowskiego, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w tym mieście. – Przygotowaliśmy ładne widokowo trasy, na których będzie jazda po asfalcie, bruku, szutrze, ubitym piasku, w lesie i przez pola. Myślę, że startujących zachwycą te jej fragmenty poprowadzone nad trzema jeziorami: Wilkowskim (start i meta),  Niesłysz oraz Księżno. Będą zjazdy i podjazdy oraz singiel track o długości 1000 metrów na ostatnich dwóch kilometrach przed końcową kreską - podkreśla człowiek sportu i rekreacji (wielki fan biegania, pływania i jazdy na rowerze).


Rozpoczęli rywalizację młodzicy i żacy. Wilkowo pod Świebodzinem. Wrzesień 2022.
Fot. Piotr Kurek

Startujący na dystansie Giga będą mieli do pokonania 70 km (trzy rundy po 18 km oraz  8-kilometrowy dojazd do nich i takiż też powrót na metę). Trasa Mega to 50 kilometry (2 rundy), zaś  Mini to 30 km z przewyższeniami wielkości 350 metrów.  Dystans Młodzik oraz Fun wyniesie 14 km.

Chce się wierzyć, że do Świebodzina przyjedzie dużo pasjonatów MTB. Zgłoszenia online (https://mtb.ke.pl/zapisy-online) do końca dnia dzisiejszego (środa 19 kwietnia, godzina 23:59). Swego akcesu do imprezy będzie można także dokonać w niedzielę 23 kwietnia o poranku w biurze zawodów(od 8:00 do 10:30). Organizatorzy serdecznie zapraszają dzieci do lat 10 na wyścigi rowerowe w czterech kategoriach wiekowych - zapisy w dniu imprezy.

Organizatorzy uprzejmie proszą startujących, by skorzystali z czterech parkingów i na nich zostawili swe samochody. Z tych miejsc do miasteczka zawodów jest raptem 500 metrów.

W świebodzińskim maratonie "Kaczmarka" licznie wystartują miejscowi fani MTB. Są oni skupieni nie tylko w silnym teamie Seco/ Warwick, ale i w innych. Myślę głośno, że ich aktywny udział w zawodach nad Jeziorem Wilkowskim nada sportowej rywalizacji wielce sympatycznego charakteru.

Do zobaczenia w niedzielę w Świebodzinie!

                                                  Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL