R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739443 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę jedziemy do Chodzieży

 

Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie MTB

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca, w Chodzieży odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie MTB 2017. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: 28 km (Mini) i 56 kilometrów (Mega). Roman Kołodziejczyk, miejscowy animator kolarstwa górskiego, serdecznie zaprasza do swego miasta. Przygotował bardzo ciekawą trasę.

To właśnie w Chodzieży w tym roku pasjonaci kolarstwa górskiego z naszego regionu (i nie tylko) będą walczyć o zaszczytne tytuły mistrza Wielkopolski w maratonie MTB. Matka Natura chyba tylko dla zmylenia przeciwnika zlokalizowała tak fantastyczne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego w teoretycznie płaskiej Wielkopolsce, jakim jest Gontyniec (192 metry nad poziomem morza) i jego okolice.

Startujący, szczególnie ci pierwszy raz (będzie to już kolejne spotkanie fanów MTB w Chodzieży), znajdą wszystko, co jest esencją kolarstwa górskiego. – Nie będzie bruku jak na Paryż-Roubaix, będą podjazdy i zjazdy, asfaltu tylko 5 km na Mini, pewnie i trochę błota też się znajdzie. Na dystansie Mega trzeba przejechać 56 kilometrów w poziomie i ponad 1000 metrów w pionie - mówi Roman Kołodziejczyk, chodzieżanin i wielokrotny triumfator maratonów Czesława Langa i Skandii.

Niedzielna impreza w Chodzieży jest czwartą w tym roku (po Dolsku - 9 kwietnia, Mosinie - 7 maja, Wyrzysku - 28 maja) w cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. W tej inauguracyjnej wzięło udział ponad 750 osób, równie ludnie zapewne będzie w najbliższą niedzielę w Chodzieży.

Odbędzie się też przejazd turystyczny (sektor 28) na trasie około dziesięciu kilometrów. Poprowadzą go członkowie Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego.

Biuro zawodów przyjmuje zapisy od godziny 8.30. O godzinie 11.15 wystartują zawodniczki i zawodnicy na trasie Mega, o 11.30 - ci z Mini. Miejsce startu i metę wyznaczono w Parku im.3 Maja nad jeziorem Strzeleckim, w okolicach Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii.

11 czerwca 2017
Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonach MTB 2017/
Bike Cross Maraton Gogol MTB

Organizator: Urząd Miasta w Chodzieży, MOSiR w Chodzieży, Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe, ognisko TKKF "Pałuki" w Wągrowcu
Miejsce: Chodzież - Park im. 3 Maja, nad jeziorem Strzeleckim
Start: Zapisy od godziny 8.30 do 11.00. Maraton MTB na dwóch dystansach - 28 km i 56 km.Mega - 11.15, Mini - 11.30.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl
 

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL