R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825195 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mistrzowie dyktowali tempo

 

Słoneczny maraton MTB w Dolsku


Mirosław Bieniasz pokazał dziś klasę w Dolsku.
Fot. FOTOMTB.pl

Mistrzowie dyktowali tempo - tak w wielkim skrócie można określić poziom sportowy dzisiejszego maratonu MTB w Dolsku. Impreza, organizowana przez Wojciecha Gogolewskiego od lat, ściągnęła w krainę dziesięciu jezior fanów kolarstwa górskiego o ustalonej marce. Było ludnie, słonecznie, rodzinnie i wyścigowo.

Na dystansie Mega wśród mężczyzn wystartował i swą klasę pokazał Bartłomiej Oleszczuk. Zawodnik poznańskiego teamu Rybczyński-Bikes Remmers przed rokiem w Wiśle podczas Mistrzostw Polski w maratonie MTB wywalczył trzecie miejsce, za Dariuszem Batkiem i Krzysztofem Łukasikiem. Jak na drugiego wicemistrza kraju w tej specjalności kolarskiej przystało, od startu mocno nacisnął na pedały i ... odjechał rywalom. – Mieliśmy go cały czas na oku, już do niego dojeżdżaliśmy, różnica między nami wynosiła dwadzieścia metrów, ale nie daliśmy rady dociągnąć - mówi Grzegorz Podgórski z Poznania.

Bartłomiej Oleszczuk solo pokonał 53 kilometry i pewnie wjechał na zieloną murawę ośrodka Villa Natura w Dolsku, gdzie nad miejscowym jeziorem (przepiękna sceneria) zlokalizowana była meta. – Byłem niedawno na Majorce z kolegami z teamu. Przejechałem tam, i także oni, około tysiąca kilometrów. Myślę, że w sezonie 2019 pokażę, że stać mnie na wiele zwycięstw i sukcesów - podkreślił sympatyczny absolwent Politechniki Poznańskiej.

Na trasie Mini klasą dla siebie był Mirosław Bieniasz z Tarnowa (Małopolska), aktualny mistrz Polski cross country w swej kategorii wiekowej (M4). Po starcie ruszył zdecydowanie, nie oglądając się za siebie, później pozwolił dojechać do siebie rywalom, ale na ostatnich kilku kilometrach przyspieszył i pewnie wygrał.

Wśród pan na trasie Mega kandydatką do zwycięstwa była Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team), dla której każdy rodzaj kolarstwa jest dobry. W miniony czwartek była najlepsza w rywalizacji kobiet w wyścigu szosowym na torze samochodowym "Poznań", dziś pokazała, że MTB nie jest wcale obce.

I jeszcze jedno nazwisko o dobrej renomie. Alicja Ratajczak (Vezuvio Team) ścigała się wiele lat na szosie, reprezentowała nie tylko jako juniorka Polskę na Mistrzostwach Świata. Zakończyła już karierę zawodniczą, teraz rywalizuje już tylko amatorsko. Dziś mocno naciskała na pedały i nie dała rady dwom paniom: Joannie Połuch z Poznania i Sylwii Szpulewskiej-Larek z Obornik. Alicja na dystansie Mini była trzecia, a panie Joanna i Sylwia, jak przed rokiem, walczyły zacięcie do ostatniego metra wyścigu i w takiej kolejności minęły linię mety. Warto zaznaczyć, że w maratonach MTB Wojciecha Gogolewskiego na dystansie Mini startuje zawsze kilkadziesiąt pań i dziś nie było inaczej. Pojawiły się wielce obiecujące debiutantki.

W słoneczną niedzielę w Dolsku rywalizowano na całego, wyżej wymienieni mistrzowie i mistrzynie mogą być dla innych zawsze punktem odniesienia. Następna okazja zdarzy się 12 maja w Skokach, gdzie odbędzie się druga edycja cyklu Bike Cross Gogol MTB 2019.

                                           Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL