R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825686 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę jedziemy do Wałcza

 

Maraton MTB w cieniu bunkrów

 

W najbliższą niedzielę (24 sierpnia) w Wałczu odbędzie się maraton MTB z cyklu Grand Prix Wielkopolski w maratonach rowerowych. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: Mini - 43 km i Mega - 66 kilometrów. I to w niezwykle malowniczej okolicy. Start i metę wyznaczono w centrum miasta, na ulicy Budowlanych 4. Zapowiada się wielka impreza sportowo-rekreacyjna.

Działacze Wałeckiego Klubu Turystyki Rowerowej z jego prezesem Adamem Taczkowskim na czele przygotowali w tym roku niezwykle atrakcyjną trasę.

Aby startującym się nie znudziło, została ona trochę zmieniona w stosunku do ubiegłego roku. Po starcie zawodniczki i zawodnicy pojadą przez około kilometr ulicami asfaltowymi Wałcza, by następnie przy kompleksie bunkrów skręcić w lewo na wyboistą drogę. Dalej pedałować będą przez dwa kilometry po nasypie kolejowym, po czym wjadą w las. Na 17 kilometrze trasy znajduje się Bukowa Góra, najwyższe wzniesienie do pokonania: najpierw łagodny podjazd w piachu, później niezła stromizna.

Maraton MTB w Wałczu określony jako rowerowe zmagania wokół bunkrów odbywać się będzie w niezwykle malowniczej okolicy. To nie tylko jazda po starym nasypie kolejowym, w lasach, ale i nad jeziorami. Suma przewyższeń na dystansie Mini (43 km) wynosi 640 metrów wysokości, na Mega (63 km) - 970 metrów.

Grupa dwudziestu animatorów turystyki rowerowej z Wałcza od kilku miesięcy przygotowuje się do niedzielnego maratonu MTB i serdecznie na niego zaprasza. Trasa została przygotowana i dobrze oznakowana. Dla pierwszych trójek przygotowano coś do wręczenia, duży zaś worek z nagrodami do rozlosowania był miesiącami pracowicie zapełniany.

Impreza w Wałczu jest kolejną z cyklu Grand Prix Wielkopolski w maratonach rowerowych MTB 2014. W tym roku maratony MTB odbyły się już w Dolsku (kwiecień), Połczynie-Zdroju (maj), Złotowie, Wyrzysku (te dwa w czerwcu), w Mściszewie koło Murowanej Gośliny (6 lipca) i 10 sierpnia w Suchym Lesie, gdzie na starcie stanęło 625 pań i mężczyzn (rekord w naszych wielkopolskich maratonach organizowanych przez Wojciecha Gogolewskiego).

Można przypuszczać, że w Wałczu, gdzie mieszka Tadeusz Korzeniewski, pięciokrotny mistrz Polski w kolarskich przełajach, wystartuje pół tysiąca kobiet i mężczyzn.

Więcej informacji o maratonie MTB w Wałczu na stronie http://www.wktr.com.pl/index.php/maraton-mtb-2014
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL