R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686721 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Michałki już po raz dziesiąty

 

Jubileuszowy maraton MTB w Wieleniu
z wielkim rozmachem i cennymi nagrodami


Tak było przed rokiem. Marek Witkiewicz triumfował na dystansie Mega (57 km) przed Michałem Górniakiem. Wieleń nad Notecią, wrzesień 2012.


To będzie nadzwyczajna impreza, której żaden szanujący się kolarz górski w Polsce nie powinien opuścić. 14 września, w następną sobotę, w Wieleniu nad Notecią odbędą się "Michałki 2013" - najstarszy wielkopolski maraton MTB. Będzie to jego jubileuszowa edycja, już dziesiąta.

– "Michałki" w tym roku mają zmienioną trasę - mówi Tomasz Kaczmarek, główny od początku, czyli od 2004 roku, organizator maratonu MTB. – 14 września jedziemy "pod prąd", czyli w odwrotnym kierunku niż w latach poprzednich. Pedałujemy w taki sposób po pierwszych pięciu kilometrach, gdyż po starcie i na finiszowych (12 km) jedziemy jak w latach 2004-2012, i ta jazda w przeciwnym kierunku, w zależności od dystansu, będzie miała odpowiednio: Giga - 83 km, Mega - 40 km, Mini - 17 kilometrów.

– 26 lipca w naszej okolicy przeszła trąba powietrzna, która na trasie maratonu MTB powaliła wiele drzew, dorodnych sosen. Służba leśna usuwa wiatrołomy, ja zaś często jeżdżę i sprawdzam, w ilu miejscach leżą drzewa. Ostatnio, dzień przed maratonem w Uradzie (31 sierpnia), objeżdżałem trasę i ... pojawiły się nowe przeszkody. To grzyby, to prawdziwki, których wysyp jest niesamowity. Jechałem, zbierałem i fotografowałem dorodne okazy - mówi Tomasz Kaczmarek.


Maraton MTB w pięknej okolicy, gdzie grzybów nie brakuje.
Fot. Tomasz Kaczmarek

Trzy dystanse do pokonania: 100 km, 57 km i 34 kilometry. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, gdyż na liście startowej widnieją nazwiska zwycięzców z minionych lat. Kto wygra w roku 2013? - oto pytanie. Może Bartosz Banach, może Sylwester Swat, może Filip Hasse?

Nagród będzie, jak podczas wszystkich poprzednich "Michałków", dużo. Najważniejsze, to te ufundowane przez firmę Thule Polska. Sponsorów jest sporo, zatem cennych nagród nie zabraknie.

Jedną z imprez towarzyszących są zawody rowerowe dla dzieci, wśród których rozlosowane zostaną trzy rowery górskie wysokiej klasy.

Tak czy inaczej, 14 września wszystkie drogi prowadzą do Wielenia. Zapowiada się wielka impreza sportowo-rekreacyjna dla dorosłych, dla młodzieży, jak i dla najmłodszych.

I jeszcze informacja dla najmłodszych i najstarszych uczestników "Michałków 2013" na dystansie Mini: dzieci rocznik 1999 i młodsze startujące pod opieką dorosłych oraz dorośli urodzeni w roku 1948 i starsi zwolnieni są z opłaty startowej.

Pomóc Michałowi

Od początku "Michałków" - w latach 2001-2003 zawody XC w Dębogórze, od 2004 maraton MTB w Wieleniu - Tomaszowi Kaczmarkowi, jako głównemu organizatorowi, bardzo, ale to bardzo pomagali w przygotowaniu imprezy Małgorzata i Jarosław Paszczyńscy.

W tym roku, w kwietniu, zły los dotknął ich syna Michała, który w wypadku samochodowym został ciężko ranny. 19-latek wymaga starannej opieki medycznej i stałej rehabilitacji.

Organizatorzy tegorocznych "Michałków", poczuwając się do więzi z Małgorzatą i Jarosławem Paszczyńskimi, zaproponowali zgodnie, by w trakcie imprezy można było przekazywać dobrowolnie datki (pieniądze) do specjalnej skarbonki na rzecz poszkodowanego przez los 19-letniego Michała. Organizatorzy "Michałków" i przyjaciele rodziny Państwa Paszczyńskich już teraz dziękuję wszystkim, którzy 14 września dołożą się na rzecz pomocy dla młodego mieszkańca Wielenia.

                                                     Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL