R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867505 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Połczyn-Zdrój zaprasza
fanów MTB z całej Polski

 

Dwie duże imprezy rowerowe
w pierwszy weekend majowy

 
Ryszard Szurkowski był gwiazdą maratonu MTB w Połczynie-Zdroju. Lipiec 2009.
Fot. Piotr Kurek

W niedzielę 4 maja w Połczynie-Zdroju odbędzie się maraton na rowerach górskich z cyklu Bike Cross Maraton Wielkopolska Gogol MTB 2014. Startujący zmierzą się z dwoma dystansami: 36 km i 72 kilometry. Dwa dni wcześniej, 2 maja, odbędzie się miejscowym parku zdrojowym Miejski Eliminator XC.

To już kolejna impreza kolarstwa górskiego w Połczynie-Zdroju. – Jeśli liczyć poprzednie maratony w moim mieście, to było ich w minionych latach aż sześć - mówi Andrzej Maziarz, animator sportu w Połczynie-Zdroju. – W tym roku trasy obu dystansów będę niezwykle piękne widokowo - dodaje złotnik z zawodu, pasjonat zdrowego sposobu życia i maratończyk MTB.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w lipcu 2009 roku w połczyńskim maratonie MTB wystartował, na zaproszenie miejscowych władz, polski kolarz wszech czasów Ryszard Szurkowski. Był to jego debiut w maratonie MTB, wyczerpująca jazda po Szwajcarii Połczyńskiej. – Wystartowałem, było ciężko, dojechałem do mety - mówił później Ryszard Szurkowski, podkreślajac z mocą, że latem 2009 roku po tym swoim osobistym doświadczeniu nabrał szacunku dla kolarzy górskich.


Ryszard Szurkowski (z prawej) wystartował w połczyńskim maratonie MTB. Lipiec 2009.
Fot. Piotr Kurek

Do Połczyna-Zdroju warto się wybrać na trzy dni, gdyż w piątek w miejscowym parku zdrojowym odbędzie się eliminator XC, czyli sprinty na rowerach górskich. Rywalizacja w tej konkurencji kolarstwa górskiego zapowiada się ciekawie, gdyż swój udział zapowiedzieli znani polscy kolarze.

Jeśli ktoś przyjedzie do Połczyna-Zdroju w piątek, by zobaczyć kolarskie sprinty, to w sobotę może na rowerze objechać trasę maratonu MTB, by w niedzielę na rozpoznanej już drodze szybko pędzić do mety.

Pierwsza impreza w tegorocznym cyklu Bike Cross Maraton Wielkopolska Gogol MTB 2014 odbyła się 13 kwietnia w Dolsku.

2 maja
Miejski Eliminator XC Połczyn-Zdrój 2014

Organizator: Urząd Miasta Połczyn-Zdrój, Nadleśnictwo Połczyn-Zdrój, Uzdrowisko Połczyn-Zdrój Grupa PGU S.A., ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Połczyn-Zdrój, park zdrojowy
Start: Miejski eliminator (sprinty na rowerach górskich). Biuro zawodów czynne od godziny 11. Jazdy kwalifikacyjne od godziny 13.30, od godziny 16 - eliminator.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

4 maja
Bike Cross Maraton Wielkopolska Gogol MTB 2014

Organizator: Urząd Miasta Połczyn-Zdroj, ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Połczyn-Zdrój, park zdrojowy
Start: godzina 11 - dystans Mega, godzina 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynne w niedzielę od godziny 8. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 36 km, Mega - 72 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL