R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329421 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
1 maja jedziemy do Śremu

 

Maraton MTB z dobrymi nagrodami


Bracia Paweł (od lewej) i Michał Górniakowie przed rokiem, 1 maja 2014, dali pokaz zwycięskiej jazdy w Śremie.
Fot. Piotr Kurek


1 maja 2015 już po raz drugi w Śremie odbędzie się maraton MTB na dwóch dystansach - Mega (56 km) i Mini (28 km) - z cennymi nagrodami. Organizują go miejscowi fani kolarstwa górskiego, trasa jest atrakcyjna pod względem sportowym i widokowym. Warto się wybrać w pierwszy dzień maja do miasta nad Wartą na II Śrem Maraton MTB, by wrócić do domu z voucherem na tygodniowy pobyt w Hiszpanii.

Idea imprezy. Pomysł, aby w Śremie zorganizować maraton MTB zrodził się jesienią 2013, po zakończonym sezonie rowerowym, w gronie miejscowych fanów kolarstwa górskiego. Mieli oni lekki niedosyt ścigania sie i postanowili zrobić coś własnego. Główni inicjatorzy, troje osób, to Katarzyna Staśkiewicz, Maciej Foerster i Maciej Szłapka. Przed rokiem 1 maja śremski maraton MTB odbył się pod raz pierwszy, 1 maja 2015 odbędzie się już po raz drugi.

Trasa. Jest atrakcyjna pod względem sportowym, jak i widokowym. Prowadzona jest drogami polnymi i szutrowymi z możliwością jazdy przez piaski – szczególnie w porze suchej. Będą też fragmenty bruku (jak na Paryż-Roubaix), płyt betonowych i asfaltu. Jesteśmy w Wielkopolsce, na nizinach, więc nie spodziewajmy się długich podjazdów i zjazdów. Jednak nie zabraknie paru odcinków, gdzie trzeba będzie się wykazać techniką jazdy, zaś kilka z nich może sprawić trudności. Zmęczenie oraz mniejsze umiejętności zawodników mogą spowodować, że takie podjazdy pokonają pieszo. Zjazdy nie są tak trudne technicznie, ale jeden z nich „Killer” wymaga sporych umiejętności. Oczywiście nie zabraknie singiel tracków, na których nie będzie możliwości wyprzedzania innych maratończyków, co będzie można nadrobić na pozostałych odcinkach trasy. Od połowy trasa będzie interwałowa, natomiast końcówka dostarczy najwięcej emocji.Śremski maraton MTB będzie jedną z imprez nowego cyklu maratonów na rowerach górskich w Wielkopolsce o nazwie Solid MTB Maraton. Złożą się nań trzy zawody: w Śremie, w Krzywiniu i w Wilkowicach.

Całość trasy biegnie od Śremu poprzez Nochowo, Gaj, lasem pomiędzy Gajem a Manieczkami, dalej przez Szymanowo, Psarskie i powrót do Śremu.

Nagrody. Głównym sponsorem imprezy jest KSA Fitness Zone. Organizatorzy zadbali o cenne nagrody: główną jest tygodniowy wyjazd do Hiszpani dla 1 osoby. Każdy uczestnik maratonu MTB otrzyma też pamiątkowy medal.


1 maja 2015
II Śrem MTB Maraton

Organizator: KSA Fitness Zone
Gdzie: Śrem
Start: godzina 11 - dystanse Mega (56), Mini (28). Biuro zawodów (Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Paderewskiego) czynne w piątek od 8 do 10.30, natomiast w czwartek numery startowe można odebrać w KSA Fitness Zone, ul. Powstańców Wlkp. 4a (naprzeciw wieży ciśnień) od 18 do 20. Dwa dystanse do pokonania: Mini (28 km) i Mega (56 km).
Więcej informacji: https://www.facebook.com/sremMTB?fref=ts

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL