R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393284 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
1610 kolarzy ścigało się we Wrocławiu

 

Eska Bike Maraton: rekord  uczestnictwa pobity!


1600 pasjonatów MTB zjawiło się w niedzielę we Wrocławiu.
Fot. Robert Urbaniak

W tym roku w pierwszej, wrocławskiej edycji sportowo-rekreacyjnej imprezy o nazwie Eska Bike Maraton wystartowała rekordowa liczba zawodników - 1610 osób. Sprzyjała temu piękna, słoneczna pogoda, ale także szybka, płaska trasa, która przyciągnęła wielu nowych miłośników jazdy na rowerze.

Najlepszymi zawodnikami na najdłuższej trasie liczącej 84 km okazali się Bogdan Czarnota (KROSS RACING TEAM) z czasem 02:34:42 h. Pierwszą kobietą na Giga była Małgorzata Zellner (CORRATEC TEAM Poznań), która ten dystans pokonała w czasie 03:20:51 h. Na dystansie Mega (54 km) wśród mężczyzn triumfował Tomasz Gaweł z E­BIKERZONE.COM NIEPOKONANI z czasem 01:43:57 h a wśród pań Michalina Ziółkowska z CNR TEAM z czasem 02:02:08 h. A na dystansie Mini (29 km) najszybszy okazał się Rafał Iwan z BIKESTACJA.PL / KCNC z czasem 01:00:00 h. Z pań na mecie pierwsza stawiła się Małgorzata Renisz z C67 RACING TEAM z czasem 01:17:18 h.


We Wrocławiu kolarze rywalizowali w 34 kategoriach wiekowych.
Fot. Robert Urbaniak

Na mecie za sprawą Banku BGŻ na każdą z pań czekał tulipan. Oczywiście nie mogło obejść się bez tradycyjnej tomboli, podczas której wśród kolarzy zostały rozlosowane rowery Felt, zegarki Festina, bony na zakupy w Planet Outdoor, odżywki Enervit oraz wiele innych nagród.


Coraz więcej młodych ludzi startuje w maratonach MTB.
Fot. Robert Urbaniak

Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których zostały zorganizowane konkursy i zabawy oraz również został rozlosowany rower Felt. Pierwsze 1500 zawodników otrzymało od organizatorów pamiątkowe koszulki – zatem prawie nikt nie odszedł z pustymi rękami.

Po tym wyścigu każdy może mówić o wspaniałej atmosferze i niezapomnianych wspomnieniach, dlatego warto przyjechać na następną edycje, która odbędzie się już za 2 tygodnie w Zdzieszowicach. 

Więcej na www.bikemaraton.com

Krótki komentarz 

Maciej Grabek, z którym rozmawiałem w niedzielę wieczorem, nie krył swej radości, że oto do Wrocławia przyjechała rekordowa liczba maratończyków. – Trwa jeszcze liczenie, ale chyba będzie ponad 1600 osób - powiedział organizator maratonów MTB z Eską w nazwie jako sponsorem tytularnym.

Dzisiaj okazało się, że na zachodnią stronę miasta nad Odrą (osiedle Malownicze, ul. Marszowicka) przyjechało 1610 pań i panów, jak i najmłodszych, kilkuletnich amatorów pedałowania.

Maciejowi Grabkowi marzy się rywalizacja miast, w których w tym roku organizuje swe maratony. Chodzi o uczestnictwo, o to, by wielkie miasta, jak Poznań i Kraków, zechciały przebić liczbą startujących stolicę Dolnego Śląska.

Maraton w Poznaniu odbędzie się 5 września, impreza w Krakowie 1 sierpnia. Ciekawe, czy te dwa polskie miasta zgromadzą więcej zawodników i zasłużą na miano stolicy królestwa polskich maratonów MTB. 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL