R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41631258 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zmierzyć się z Dziewiczą Górą

 

W najbliższą niedzielę Bike Cross
Maraton Gogol MTB w Czerwonaku 
 


Oni ścigali się przed rokiem w Czerwonaku - w mocno deszczowej pogodzie.
Fot. Piotr Kurek  

Fani maratonów MTB będą mieli w niedzielę niepowtarzalną okazję zmierzyć się z Dziewiczą Górą. I to nie jeden raz, a kilka. Ci z dystansu Mini (33 km) trzy razy, ci z Mega (66 km) - aż sześć. To zmaganie będzie miało miejsce podczas kolejnej edycji cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB, ze startem i metą w Czerwonaku.

Dziewicza Góra leży na wysokości 143 metrów nad poziomem morza. Położona na terenie dużego kompleksu leśnego, jakim jest Puszcza Zielonka, jest od lat magnesem dla pasjonatów jazdy na rowerach górskich.

W przeszłości ścigali się na niej najlepsi kolarze górscy naszego kraju, przez Dziewiczą Górę wiodły też trasy maratonów, które w Murowanej Goślinie przez lata organizował Grzegorz Golonko.


Bartłomiej Kołodziejczyk wygrał przed rokiem rywalizację mężczyzn na dystansie Mega.
Fot. Piotr Kurek

W niedzielę 16 lipca maratończycy spotykają się nad akwenem "Tropicana" (Owińska) na terenie gminy Czerwonak, skąd o 11.15 i o 11.30 ruszą na trasę. Bardziej zaprawieni w wysiłku pokonają 66 km z szesciokrotnym podjazdem pod Dziewiczą Górą, ci z Mini (33 km) - też zmęczą się aż trzy razy w tym kultowym miejscu dla wielkopolskiego MTB.

Ostatnia impreza w cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB odbyła się 2 lipca w Mściszewie nad Wartą. Wzięło w niej udział ponad 500 osób. Ta w Czerwonaku, już siódma w tegorocznym cyklu (Dolsk, Mosina, Wyrzysk, Chodzież, Skoki, Mściszewo) zapowiada się bardzo atrakcyjnie: z podjazdami i zjazdami na Dziewiczej Górze.


Wystartowali na dystansie Mini. Czerwonak 2016.
Fot. Piotr Kurek

I jeszcze jedno: w niedzielę podczas maratonu w Czerwonaku odbędę się V Mistrzostwa Polski Architektów w Maratonie MTB.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL